Sosnowiec całym sercem z WOŚP

Poleć znajomym
 

Sosnowiec całym sercem z WOŚP

Kolejny rok z rzędu wielki koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Sosnowcu. Współorganizatorem jest Urząd Marszałkowski, a miasto będzie jednym z 10, z którego będą nadawane transmisje „na żywo”.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy obchodzi swój jubileusz. Tegoroczny finał odbędzie się po raz 25. Przez tyle lat, dzięki darczyńcom, w każdy zakątek kraju dociera ogromne wsparcie, niejednokrotnie ratujące zdrowie i życie.

❤️ Kręcicie relację live z WOŚP na Twitterze lub Facebooku i chcecie, aby pojawiła się w TVN24 i na tvn24.pl? Użyjcie hashtagów #WOSPwTVN24 #Sosnowiec ❤️

Ogromna pomoc dla szpitala

Pomoc WOŚP dotarła także do Sosnowca. Od 2013 roku Sosnowiecki Szpital Miejski otrzymał sprzęt o wartości ponad 760 tysięcy złotych, który służy pacjentom na Oddziale Noworodków i Wcześniaków, Geriatrii czy w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym. -  To dla nas olbrzymia pomoc – mówi prezes, Artur Nowak.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomaga nam, a my pomagamy zbierać fundusze. Dlatego 25. finał w Sosnowcu zorganizowany zostanie na dotychczas niespotykaną skalę.

15 stycznia punktem kulminacyjnym będą koncerty przy Górce Środulskiej. Zaczynamy już o godzinie 13 występem formacji Menago. Ok. 14 na scenie pojawi się zespół St. James Hotel, a godzinę później dysponująca fenomenalnym głosem, Lidia Kopania.

Gwiazdy na Górce Środulskiej

Po godzinie 16 na scenie zagra doskonale znany zespół Myslovitz, a przed 18 po parku przy Górce Środulskiej rozniosą się dźwięki akordeonu - to za sprawą Marcina Wyrostka. Ok. godziny 19 na scenie za to zamelduje się raper Grubson.

13.05 Menago
13.50 St. James Hotel
15.00 Lidia Kopania
16.20 Myslovitz
17.50 Marcin Wyrostek
19.10 Grubson
20.00 Światełko do nieba

Jubileuszowy finał to nie tylko koncerty. Przy Górce Środulskiej pojawią się także niezwykli goście, prowadzone będą licytacje, na których do zgarnięcia będą niezwykłe i nietuzinkowe przedmioty. Tradycyjnie już, o godzinie 20, Sosnowiec wyśle światełko do nieba. Koncert poprowadzi Piotr Zawadzki, aktor Teatru Zagłębia.

- Już dzisiaj mogę powiedzieć, że znowu będziemy się starali, abyśmy organizowali kolejne finały. To łączenie fantastycznej energii ludzi, emocji, zabawy. Wszystkich zachęcamy, aby brali udział w naszych imprezach. Cieszę się, że organizujemy WOŚP z panem marszałkiem, to ogromne wydarzenie w województwie śląskim - mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

W hali już od rana

Jednak dzień z WOŚP rozpoczniemy dużo wcześniej, bo już o godzinie 9.30 w hali widowiskowo-sportowej w Zagórzu (Braci Mieroszewskich 91). Tam, dzięki połączonym siłom sosnowieckich sztabów WOŚP, nie zabraknie wielkich atrakcji. 

Od rana na wszystkich czekają pokazy pierwszej pomocy, występ cheerleaderek Gimone, pokazy tańca, capoeiry, magika, pokaz mody, a także tańca tribal. Na scenie wystąpią m.in. Kasia i Mirek z popularnego show TV, Silver Dance, Anna Maria Brzostyńska, Wiktoria Kubicka, Wiktoria Filipowska, Justyna Pasternak z zespołem, Rockomotive, Badoo Dance Group, Patrycja Trząska i Bartosz Chabowski oraz Tomato. Nie zabraknie konkursów, tradycyjnych licytacji, loterii i wielu, wielu innych atrakcji.

Na tym nie koniec, bowiem w hali stanie największa w Polsce puszka WOŚP, mierząca 2,3 m, a uczestniczy zbudują gigantyczną karuzelę z tektury i bibuły. Chętni postrzelają na strzelnicy ASG bądź też będą mogli zagrać w LOL'a. Na miejscu pojawią się także piłkarze Zagłębia Sosnowiec, a wśród kilkunastu stoisk, swoje będzie miało m.in. Muzeum Śląskie. Będzie też okazja, aby coś dobrego przekąsić, a swoje stoisko będzie miał również Sosnowiecki Szpital Miejski. Odwiedzający go dorośli pacjenci będą mogli się skonsultować, porozmawiać o swoich dolegliwościach i problemach zdrowotnych oraz np. wykonać pomiary cukru czy ciśnienia.

Szczegóły wydarzeń w hali dostępne są na facebookowym wydarzeniu „Taneczne 25-te urodziny WOŚP w Sosnowcu”.

Nie wiesz jak dotrzeć do hali? Firma Waldek Busy dwoma trasami będzie za darmo woziła mieszkańców miasta (pierwszą przez Pogoń, a drugą przez Dańdówkę i Zagórze) sprzed dworca PKP do hali i z powrotem. Trasa busa jest dostępna TUTAJ, a godziny odjazdów TUTAJ.

Dla tych, którzy lubią wysiłek fizyczny, przy Kresowej (Stawiki i tereny kompleksu treningowego przy Stadionie Ludowym) zorganizowany zostanie 3. Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą. Organizatorzy w ten sposób chcą propagować akcję walki z cukrzycą i popularyzować wiedzę na jej temat. Uczestnicy na starcie zameldują się o godzinie 11. Szczegóły na stronie stowarzyszenia Harpagan Sosnowiec.

Mecz z prezydentem

Na tym nie koniec niespodzianek. Każdy będzie mógł wziąć udział w niezwykłych aukcjach w tym tych z udziałem prezydenta, Arkadiusza Chęcińskiego. Na licytacje trafi:

- jeden dzień na deskach Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Występ w przedstawieniu oraz teatr „od kuchni”;
- wyjazd z prezydentem na jeden z wyjazdowych meczów Zagłębia Sosnowiec
- udział w charytatywnej gali bokserskiej, w roli sekundanta prezydenta, Arkadiusza Chęcińskiego.
Gala odbędzie się 17 marca, a jednym z bokserów będzie właśnie prezydent. - Mam nadzieję, że rola tej osoby nie sprowadzi się do rzucania ręcznika, a do bliższego kontaktu z ringiem i ze mną – mówi.

Wsparcie Urzędu Marszałkowskiego

W tym roku sosnowiecki finał WOŚP ponownie wspierany jest przez Urząd Marszałkowski. - To niezwykle potrzebna i ważna inicjatywa. Korzystają z niej dzieci i seniorzy, którzy potrzebują pomocy. Atrakcji w Sosnowcu czeka nas niezwykle dużo, liczę, że mieszkańców będzie sporo i liczymy na ich ofiarność – mówi marszałek województwa śląskiego, Wojciech Saługa.

Urząd Marszałkowski również przygotował licytacje: weekend dla dwojga w Koszęcinie z warsztatami z zespołem Śląsk, wejściówki na otwarcie Stadionu Śląskiego, wraz z jego zwiedzaniem oraz rola w spektaklu Teatru Rozrywki.

Przekaz, że Sosnowiec z całego serca wspiera WOŚP, pójdzie w całą Polskę, a nawet i dalej. Miasto będzie jednym z 10 miast, w tym jedynym w województwie śląskim, wytypowanym przez fundację, do bezpośredniej transmisji i wejść "na żywo" na antenach TTV, TVN i TVN24.

❤️ Kręcicie relację live z WOŚP na Twitterze lub Facebooku i chcecie, aby pojawiła się w TVN24 i na tvn24.pl? Użyjcie hashtagów #WOSPwTVN24 #Sosnowiec ❤️

15 stycznia bądźcie z nami. SIE MA!

 

powrót
  • 23
  • czerwca 2018Sobota
Imieniny: Józef, Wanda, Agrypina, Zenon, Albin
Pogoda:
  • 12oCTeraz
  • 13oCJutro
  • 15oCPojutrze
Sosnowiec Dla Niepodległości
Walka ze smogiem
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2018/2019ŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej