115-lecie Sosnowca. Piotr Rubik z „Santo Subito” na Placu Papieskim

Poleć znajomym
 

115-lecie Sosnowca. Piotr Rubik z „Santo Subito” na Placu Papieskim

2017 rok to w Sosnowcu rok…urodzin! Świętuje miasto, Diecezja Sosnowiecka oraz Teatr Zagłębia. Głównym wydarzeniem obchodów 115. rocznicy nadania Sosnowcowi praw miejskich będzie koncert „Santo Subito” Piotra Rubika poprowadzony zza pulpitu dyrygenckiego przez kompozytora, który odbędzie się 11 czerwca na Placu Papieskim.

- Świętujemy urodziny miasta na Placu Papieskim nieprzypadkowo. W tym roku przypada także 25. rocznica powstania Diecezji Sosnowieckiej. W ubiegłym roku na Placu odbyły się uroczystości z okazji Światowych Dni Młodzieży, tym razem będziemy świętować podwójne urodziny – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Koncert rozpocznie się o godz. 20.00, a poprzedzi go uroczysta msza św.

„Santo Subito” opowiada o życiu Jana Pawła II językiem pieśni. W projekcie biorą udział młodzi solowi wykonawcy wzbogaceni o orkiestrę symfoniczną i chór. Autorem libretta jest sosnowiczanin Jacek Cygan.

W tym samym dniu na Placu Papieskim odbędzie się także Festiwal Organizacji Pozarządowych. To wydarzenie, które na stałe wpisało się już w kalendarz imprez organizowanych w naszym mieście. Każda z biorących udział w Festiwalu organizacji  przygotuje na ten dzień ciekawe zajęcia, warsztaty i konkursy tak, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Będzie to doskonała okazja do tego aby w atmosferze dobrzej zabawy poznać się wzajemnie . W ubiegłym roku w Festiwalu wzięło udział prawie 40 organizacji.

11 czerwca zaprasza także Teatr Zagłębia, który w tym roku świętuje 120-lecie istnienia. Przy okazji urodzin miasta wystawiony zostanie „Korzeniec” opowiadający o historii Sosnowca. W tym szczególnym dniu będzie można również zwiedzić teatr, wejść za kulisy i poznać „od podszewki” pracę aktorów.

Szereg imprez z okazji urodzin miasta odbędzie się już wcześniej, o czym na bieżąco będziemy informować.

Szczególny charakter będą miały w tym roku także Dni Sosnowca, które odbędą się w pierwszy weekend czerwca, oczywiście w Parku Sieleckim. Szczegóły niebawem…

Foto: facebook piotr rubik

 

powrót
  • 23
  • kwietnia 2018Poniedziałek
Imieniny: Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy
Pogoda:
  • 15oCTeraz
  • 16oCJutro
  • 20oCPojutrze
Sosnowiec Dla Niepodległości
Walka ze smogiem
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2018/2019ŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej