Park Sielecki odzyska blask

Poleć znajomym
 

Park Sielecki odzyska blask

Remont alejek, nowe oświetlenie i nowa roślinność. Już tej wiosny Park Sielecki stanie się jeszcze atrakcyjniejszy.

Pierwsze wzmianki o Parku Sieleckim pochodzą z XIX wieku. Do dziś są to "zielone płuca" Sosnowca, chętnie odwiedzane przez mieszkańców.

Nowe alejki w Parku Sieleckim

Niestety, w zabytkowej części jest wiele miejsc, które wymagają prac, ale już wkrótce się to zmieni. W ubiegłym roku w parku pojawiło się prawie 120 nowych ławek. W tym roku zmiany będą bardziej widoczne.

- W zabytkowej części parku brakowało elementów historycznej estetyki, stąd pojawienie się stylizowanych ławek. Teraz, zgodnie z decyzją konserwatora, również odtworzymy alejki, ale z uwzględnieniem ornamentu z kostki granitowej - mówi I zastępca prezydenta, Mateusz Rykała.

Alejka w Parku Sieleckim

MZUK wymieni ok. 8 tysięcy metrów kwadratowych nawierzchni, a przy alejkach stanie pod 70 nowych słupów oświetleniowych, już w technologii LED.

Strefa odpoczynku

Zmiany czekają także nową część parku, bliżej ulicy 3 Maja. Tam przy ławkach pojawi się nowa ozdobna roślinność, a na terenie zielonym ulokowana zostanie strefa odpoczynku - z leżakami i drewnianymi skrzyniami, które będą służyły jako stolik, a w ich środku będzie rosło drzewo.

Wszystkie zmiany mają być gotowe tej wiosny, a prace już się rozpoczęły. Pierwsze efekty widac już od strony ulicy Zamkowej.

Alejka w Parku Sieleckim

Alejka w Parku Sieleckim

powrót
  • 27
  • maja 2019Poniedziałek
Imieniny: Lucjan, Magdalena, Oliwer, Radowit, Izydor
Pogoda:
  • 15oCTeraz
  • 22oCJutro
  • 19oCPojutrze
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej