Zmień swoją okolicę - zgłoś projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego

Poleć znajomym
 

Zmień swoją okolicę - zgłoś projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego

Do 22 maja 2017 roku czekamy na Państwa projekty do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Pierwsze już zostały zgłoszone.

W IV edycji do podziału jest 7,5 miliona złotych. Na Lokalne Strefy Konsultacyjne trafi 5 mln, do Strefy Szkolnej i Przedszkolnej odpowiednio 1,4 mln i 600 tysięcy złotych.

Nowością są Młodzieżowe Budżety Obywatelskie i Przedszkolne Budżety Obywatelskie, na które przeznaczono 400 tysięcy i 100 tysięcy złotych.

Pierwsze projekty już do nas dotarły. Mieszkańcy zgłosili remont fragmentu ulicy Wagowej wraz z wykonaniem chodników z kostki burkowej, centrum gier plenerowych z miasteczkiem drogowym w Zagórzu i budowę boiska przy II LO.

Projekty mogą dotyczyć np. remontów placów zabaw, remontów chodników itp. W tej edycji głosowanie zostanie przeprowadzone drogą elektroniczną. Aby projekt został zrealizowany, musi otrzymać minimum 50 głosów.

Wszelkie szczegóły na temat Budżetu Obywatelskiego znajdują się na stronie www.obywatelski.sosnowiec.pl

Propozycje można składać:

- osobiście w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu, w Wydziale Rozwoju i Promocji Miasta (ul. Małachowskiego 3, 1. piętro, pok. 35)

- drogą mailową skanując dokumenty i wysyłające je na adres: obywatelski@um.sosnowiec.pl

- pocztą, wysyłając na adres Urząd Miejski w Sosnowcu, Wydział Rozwoju i Promocji Miasta, al. Zwycięstwa 20, 41-200 Sosnowiec z dopiskiem "Budżet Obywatelski".

Jak złożyć propozycję zadania? Do jakiej kwoty? Czy podział na dzielnice i strefa edukacji nadal istnieje? Co to jest MBO, PBO? Jesteś zainteresowany, masz ciekawy pomysł nie wiesz jak go zgłosić? Wszystkie wątpliwości wyjaśnią pracownicy Wydziału Rozwoju i Promocji (ul. Małachowskiego 3, Referat Promocji i Konsultacji Społecznych  - tel. 32 2960616)


powrót
  • 21
  • kwietnia 2018Sobota
Imieniny: Feliks, Addar, Anzelm, Drogomił, Apollo
Pogoda:
  • 9oCTeraz
  • 19oCJutro
  • 15oCPojutrze
Sosnowiec Dla Niepodległości
Walka ze smogiem
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2018/2019ŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej