Masz działalność gastronomiczną lub handlowo-usługową? Park Sielecki czeka na Ciebie!

Poleć znajomym
 

Masz działalność gastronomiczną lub handlowo-usługową? Park Sielecki czeka na Ciebie!

W okresie letnim władze miasta chcą utworzyć w Parku Sieleckim strefę gastronomiczną. Do 31 maja można składać oferty w konkursie na oddanie w dzierżawę na okres od 15 czerwca 2017 do 14 września 2017 r. terenu Parku z przeznaczeniem pod działalność gastronomiczną, handlową lub usługową. To jeden z elementów zmiany oblicza Parku Sieleckiego.

- Ożywiamy Park Sielecki i zmieniamy jego oblicze. Na początek wyposażyliśmy Park w nowe ławki, zamontowaliśmy nowe oświetlenie. Teraz postanowiliśmy podzielić Park, tak lubiany przez mieszkańców, na swego rodzaju strefy. Stara część, w której znajduje się m.in.: Ogród Jordanowski dedykowana będzie rodzinom, natomiast nowa część przeznaczona będzie pod rekreację i imprezy. Nowością będzie strefa relaksu, w której pojawią się betonowe leżaki, nowa roślinność. Nieodzownym elementem musi być także strefa gastronomiczna, stąd nasz konkurs, który ma wyłonić podmioty, które w okresie wakacyjnym pojawią się ze swoją ofertą. Od dawna brakuje w Parku takiego miejsca, dlatego chcemy tę lukę wypełnić – podkreśla prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Przypomnijmy, że w Parku Sieleckim trwają także prace dzięki którym powstanie 1500 metrowy tor dla rolkarzy.

- Będzie to pierwsza tego typu droga dla rolkarzy w Sosnowcu – podkreśla prezydent Sosnowca.

Asfaltowa droga dla miłośników rolek będzie miał szerokość dwóch metrów i będzie poprowadzona zarówno wzdłuż obecnie istniejących alejek, jak i po zupełnie nowym śladzie, pomiędzy ulicą 3 Maja a Czarną Przemszą.

Trasa będzie jednokierunkowa, z poziomym i pionowym oznaczeniem, by nikt nie miał wątpliwości, czy wybrał dobry kierunek jazdy. Dodatkowo zadbamy o nasadzenia zieleni w tych miejscach, gdzie nowa trasa będzie przylegać do ścieżki dla pieszych oraz o ławki, które będą ustawione w taki sposób, by rolkarze mogli swobodnie usiąść i zdjąć obuwie – wyjaśnia Mateusz Rykała, I zastępca prezydenta Sosnowca.

Po szczegóły dotyczące konkursu na oddanie w dzierżawę na okres od 15 czerwca 2017 do 14 września 2017 r. terenu Parku z przeznaczeniem pod działalność gastronomiczną, handlową lub usługową kliknij TUTAJ.

powrót
  • 21
  • kwietnia 2018Sobota
Imieniny: Feliks, Addar, Anzelm, Drogomił, Apollo
Pogoda:
  • 9oCTeraz
  • 19oCJutro
  • 15oCPojutrze
Sosnowiec Dla Niepodległości
Walka ze smogiem
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2018/2019ŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej