Czas wolny w Sosnowcu. Jak korzystać z miasta? Zapraszamy na debatę

Poleć znajomym
 

Czas wolny w Sosnowcu. Jak korzystać z miasta? Zapraszamy na debatę
Fot. Mariusz Pietranek

Już 21 maja spotkanie z cyklu Miasta Idei wkracza do Sosnowca. W naszym mieście będziemy rozmawiali o czasie wolnym i to w pięknych okolicznościach Parku Sieleckiego.

Projekt Miasto Idei ma za zadanie wypracowanie najlepszych rekomendacji dla miast województwa śląskiego. Kolejne spotkanie z tego cyklu odbędzie się w naszym mieście i będzie podzielone na kilka części.

Już o godzinie 9 w Parku Sieleckim, przy ogrodzie jordanowskim, rozpocznie się śniadanie na trawie. W miłej atmosferze, przy muzyce, na pufach i leżakach będzie można zjeść smaczny posiłek, skosztować jedzenia z food trucków oraz poczytać prasę. Dla najmłodszych zaplanowaliśmy zabawy i konkursy sportowe.

O 9.30 w Zespole Szkół Muzycznych rozpoczną się zamknięte warsztaty dla mieszkańców, społeczników oraz przedsiębiorców i urzędników. Wtedy zastanowimy się nad tym, jak zmienia się sposób korzystania z miasta. Najpierw jednak zapytamy uczestników, co najczęściej robią po pracy, szkole czy zajęciach na uczelni. Czy zamykają się w domu, czy gdzieś zaglądają po drodze? A może wracają dopiero późnym wieczorem?

Gdy poznamy rozkład lokalizacji dni roboczych, zapytamy o weekendy. Stworzymy mapę miejsc wyjazdów. Zapytamy, jakie są tam atrakcje, a potem sprawdzimy, które warto i można „przenieść” do Sosnowca. Stworzymy też listę już obecnych miejsc i atrakcji w mieście, które mogą stać się magnesem dla osób chcących atrakcyjnie spędzić wolny czas. Zastanowimy się, jak je ulepszyć i czego jeszcze w Sosnowcu brakuje.

Po warsztatach, o godzinie 12 w Parku Sieleckim rozpocznie się debata ekspertów. Wspólnie zastanowimy się nad rolą miasta w kreowaniu spędzania wolnego czasu poza domem, ale w mieście. Zapytamy, dlaczego to takie ważne, jakie daje korzyści miastu i jego mieszkańcom. Czego dziś szukamy najczęściej?

W debacie wezmą udział m.in. Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, Mariusz Rutza z JSK Architekci, Piotr Krawczyk, lokalny przedsiębiorca (Zalevaj.K), Grzegorz Kita, współorganizator Runmageddonu, Zbigniew Leraczyk, dyrektor Teatru Zagłębia, Marta Szafraniec, właścicielka Księgarni oraz Piotr Banasik z Poziomu 450.

Organizatorem jest Urząd Miejski w Sosnowcu oraz Gazeta Wyborcza. Zapraszamy.

powrót
  • 21
  • kwietnia 2018Sobota
Imieniny: Feliks, Addar, Anzelm, Drogomił, Apollo
Pogoda:
  • 9oCTeraz
  • 20oCJutro
  • 15oCPojutrze
Sosnowiec Dla Niepodległości
Walka ze smogiem
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2018/2019ŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej