Nowe Stawiki i Wake Zone już czekają na mieszkańców [WIDEO]

Poleć znajomym
 

Nowe Stawiki i Wake Zone już czekają na mieszkańców [WIDEO]

Stawiki już czekają na tych, którzy lubią odpoczywać w mieście. Nowości jest naprawdę dużo.

Najważniejszą zmianą na Stawikach jest wydzielenie trasy rowerowej od ścieżki dla pieszych. Rowerzyści mają teraz do swojej dyspozycji ok. 2 kilometrów trasy, która na całej długości ma 3 metry szerokości.

Ścieżka dla pieszych, od strony plaży, została wydzielona tzw. separacją, na której znajdzie się krzew, dereń biały. Oprócz budowy ścieżek wokół akwenu, ustawiono także ponad 70 ławek i blisko 40 stojaków rowerowych.

Nowością jest tzw. alejka zakochanych, która została wytyczona od strony ulicy Sobieskiego. 

Również w pobliżu ulicy Sobieskiego pojawiło się kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Swój samochody kierowcy mogą zostawić także na dwóch, niewielkich zatokach, które znajdują się w pobliżu kompleksu treningowego przy Kresowej. Wjazdu w pobliże akwenu "bronią" słupki pneumatyczne ustawione z obu stron.

Wkrótce gotowa będzie także 200-metrowa bieżnia z poliuretanu dla biegaczy.

Stawiki to także Wake Zone Stawiki, czyli kompleks sportowo-rekreacyjny, który tworzą: pięciosłupowy wyciąg do wakeboardu i nart wodnych, wyciąg szkoleniowy 2.0, beach bar, sklep wakeboardowy, wypożyczalnia sprzętu, strefa rekreacji, stacja street workoutu oraz plac zabaw dla dzieci.

8 lipca na odmienionym kompleksie odbyła się Bitwa na balony z wodą, a kolejnym wydarzeniem będzie Rodzin Festyn Policyjny 22 lipca.


powrót
  • 23
  • czerwca 2018Sobota
Imieniny: Józef, Wanda, Agrypina, Zenon, Albin
Pogoda:
  • 12oCTeraz
  • 13oCJutro
  • 15oCPojutrze
Sosnowiec Dla Niepodległości
Walka ze smogiem
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2018/2019ŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej