Startują prace wzdłuż ulicy Modrzejowskiej

Poleć znajomym
 

Startują prace wzdłuż  ulicy Modrzejowskiej

W poniedziałek 17 lipca rozpoczynają się długo oczekiwane przez mieszkańców prace związane ze zmianą wizerunku ulicy Modrzejowskiej. Remont rozpocznie się od strony ulicy Kościelnej. Na czas wykonywanych prac zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Utrudnienia w ruchu pojawią się również na ulicy Targowej (od ul. Małachowskiego do ul. Modrzejowskiej). Utrzymane zostaną dojścia do posesji zlokalizowanych w strefie robót, natomiast dojazd będzie możliwy tylko dla pojazdów budowy i w ramach możliwości dla zaopatrzenia i mieszkańców.

Wykonawcą przebudowy ulicy jest firma TKS, która za kwotę 3,4 mln zł zmieni oblicze głównego deptaka handlowego miasta. Na wykonanie prac ma około pół roku.

W pierwszej kolejności swoje prace wykona Tauron Ciepło, który w ulicy ułoży sieć ciepłowniczą, do której po zakończeniu prac będą wpinane poszczególne budynki, co wpłynie na ograniczenie niskiej emisji w ścisłym centrum miasta.

W ramach prac wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, która powinna w dużym stopniu rozwiązać pojawiający się od czasu do czasu przykry zapach wydobywający się ze studzienek. Sama ulica zyska nowe LED-owe oświetlenie, a obecną niezbyt efektowną kostkę zastąpią granitowe płyty. Zmieni się również architektura ulicy, zostaną zamontowane stojaki na rowery, ławki, kosze na śmieci oraz ograniczniki ruchu. Przybędzie również zieleni, w specjalnych wypustach zostaną posadzone drzewa – lipy srebrzyste.

Ostatnim akcentem zmian będzie fontanna podobna do tej, która stoi na skwerze przy ul. Małachowskiego, usytuowana na wysokości drogerii Rossmann.

 

Informacja dotycząca śmieci komunalnych.

Ostatni wywóz z kontenerów odbędzie się 17.07.2017r od godziny 6.00. Prosimy o wystawienie koszy z odpadami mokrymi i suchymi. Na czas prowadzenia robót, firma Remondis zajmująca się odbiorem śmieci, planuje rozstawić kosze na odpady komunalne w ulicy Warszawskiej, Targowej, Dekerta, Szklarnianej i Kościelnej w rejonie skrzyżowań z ul. Modrzejowską. Odpady w dalszym ciągu będą podlegać segregacji. Prosimy o dostarczanie śmieci na ww. ulice i wrzucanie do podstawionych kontenerów.

Dołożymy wszelkich starań aby prowadzone prace były dla Państwa jak najmniej odczuwalne. Dziękujemy za wyrozumiałość.

powrót
  • 21
  • kwietnia 2018Sobota
Imieniny: Feliks, Addar, Anzelm, Drogomił, Apollo
Pogoda:
  • 9oCTeraz
  • 19oCJutro
  • 15oCPojutrze
Sosnowiec Dla Niepodległości
Walka ze smogiem
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2018/2019ŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej