„Wsparcie na starcie” czeka na pierwszaków

Poleć znajomym
 

„Wsparcie na starcie” czeka na pierwszaków

Sosnowiec będzie w tym roku szkolnym kontynuował program „Wsparcie na starcie”. Rodzice dzieci rozpoczynających po wakacjach po raz pierwszy naukę w 1. klasie otrzymają 500 złotych wyprawki na zakup dla swojej pociechy artykułów i przyborów szkolnych oraz odzieży. W minionym roku taka forma wsparcia trafiła do 604 dzieci.

Refundacją objęte będą wydatki poniesione przez rodzica dziecka na zakup wszelakich artykułów i przyborów szkolnych, ale także odzieży i obuwia.

Ustalenie wysokości refundacji wydatków odbywać się będzie na podstawie przedstawionych przez rodzica imiennych (z oznaczeniem imienia i nazwiska rodzica) faktur lub rachunków. Suma tych wydatków nie może przekroczyć 500 zł. - Rodzice już mogą gromadzić dokumenty zakupu. Na wsparcie mogą liczyć rodziny pierwszoklasistów, niezależnie od tego, czy do pierwszej klasy pójdzie dziecko sześcioletnie czy siedmioletnie. Nie obejmie ono jedynie tych dzieci, które po raz drugi rozpoczną naukę w klasie pierwszej – wyjaśnia Sabina Stanek, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, która odpowiada za realizację programu.

Rodzice zainteresowani uzyskaniem wsparcia będą musieli w dniach 1-15 września 2017 roku złożyć w sekretariacie szkoły, w której dziecko rozpoczęło naukę, wniosek o przyznanie jednorazowego świadczenia pieniężnego wraz z zestawieniem zbiorczym imiennych faktur lub rachunków z ich opisem.

W październiku wnioski będą weryfikowane przez Wydział Polityki Społecznej, aby najpóźniej do połowy grudnia pieniądze mogły trafić do rodziców uczniów. – Pierwsza edycja naszego programu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Skorzystało z niej 604 dzieci, wypłaciliśmy blisko 300 tysięcy złotych. Podobnie jak w ubiegłym roku rodzicom pozostawimy wybór w jaki sposób mamy przekazać pieniądze - do ręki czy też na konto - mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Z ramienia urzędu za realizację programu „Wsparcie na stracie” odpowiada Wydział Polityki Społecznej. Odpowiedzi na wszelkie pytanie dotyczące programu, można uzyskać dzwoniąc pod numery: 32 296 23 22, 32 296 23 01 i 32 296 23 06 lub pisząc na wps@um.sosnowiec.pl.

Dokumenty do pobrania - kliknij TUTAJ

powrót
  • 20
  • września 2018Czwartek
Imieniny: Klemens, Mieczysława, Irena, Faustyna, Oleg
Pogoda:
  • 31oCTeraz
  • 25oCJutro
  • 12oCPojutrze
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej