Największym zwycięzcą tego meczu został Maciuś

Poleć znajomym
 

Największym zwycięzcą tego meczu został Maciuś

To było widowisko na najwyższym poziomie, a atmosfery mogą pozazdrościć na wielu stadionach. Najważniejsze było jednak wsparcie 7-letniego Maciusia.

W sobotę w Sosnowcu naprzeciwko siebie stanęły dwie drużyny: Przyjaciele Fundacji Rób Dobro i Reprezentacja Artystów Polskich.

W pierwszej drużynie zagrał m.in. prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, a także osoby bliskie fundacji. Wśród artystów możemy wymienić takie gwiazdy, jak: Radosław Majdan, Rafał Mroczek, Przemysław Cypryański, Jarosław Jakimowicz, a także Bilguun Ariunbaatar.

CAŁĄ GALERIĘ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ

Kilkuset kibiców, którzy pojawili się na Stadionie Ludowym, zobaczyło mecz na wysokim poziomie. Do przerwy miejscowa drużyna prowadziła 2:0, a po zmianie strony szybko podwyższyła na 3:0.

Artyści jednak w samej końcówce ruszyli do ataków. Byli blisko, bowiem udało im się złapać kontakt z rywalem, ale ostatecznie skończyło się na strzeleniu dwóch bramek. To także zasługa dobrze sprawującej się defensywy Fundacji.

Choć miejscowi wygrali 3:2, to jednak nie to było najważniejsze. Istotna jest pomoc dla Maćka, który cierpi na 4-kończynowe porażenie mózgowe dziecięce. Wszyscy kibice kupili cegiełki, a także wrzucali datki do puszek Fundacji.

Ten dzień był wielką, rodzinną imprezą, a kulminacyjny mecz był "wisienką na torcie". Obie drużyny już zapowiedziały, że chcą rozegrać rewanż.

Każdego, kto nie może się zjawić na mecz, a chciałby wesprzeć Maciusia, prosimy o darowiznę na ten cel.

Nr konta 26 1750 0012 0000 0000 3355 0383
Fundacja Rób Dobro, Plac Kościuszki 5, pokój 101, 41-205 Sosnowiec

To nie koniec możliwości wsparcia, bowiem Fundacja wkrótce udostępni aukcje, na których będzie można wylicytować wiele przedmiotów.

CAŁĄ GALERIĘ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ

 

powrót
  • 22
  • sierpnia 2018Środa
Imieniny: Fabrycjan, Tymoteusz, Teonas, Fabrycy, Dalegor
Pogoda:
  • 20oCTeraz
  • 23oCJutro
  • 27oCPojutrze
Walka ze smogiem
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2018/2019ŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej