Cała Polska się dowie, że w Sosnowcu dzieje się nie od dziś

Poleć znajomym
 

Cała Polska się dowie, że w Sosnowcu dzieje się nie od dziś

"Sosnowiec - dzieje się nie od dziś" to hasło, które towarzyszy nam od obchodów 115-lecia miasta. Teraz dowie się o nim cała Polska! Wszystko to dzięki kampanii promującej miasto.

W ubiegłym roku zaprezentowaliśmy dwa pakiety: dla mieszkańca i przedsiębiorcy. Jednocześnie ruszyliśmy z kampanią promująca miasto. - Obiecywaliśmy, że co roku będziemy przeprowadzać akcje promocyjne i co roku będziemy dodawali kolejne punkty do pakietów - mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

2 października wystartowaliśmy z kolejną kampanią - „Sosnowiec – dzieje się nie od dziś”. Nawiązujemy w niej do hasła zaprezentowanego z okazji 115-lecia miasta. Jednym z jej elementów jest informator. Znajduje się w nim 47 punktów różnego rodzaju udogodnień, zmian, projektów, czy też dofinansowań, które oferuje nasz miasto - z bardzo nowatorskim "Mieszkaniem dla absolwenta" na czele.

- To są rzeczy, które nie dzieją się od dzisiaj czy wczoraj, ale zgodnie z naszym sloganem „dzieją się nie od dziś". Niektóre zostały wzmocnione, zmienione, ale są to rzeczy, które wprowadzamy w naszym mieście od 3 lat - przyznaje prezydent Sosnowca.

Folder jest dostępny online (kliknij TUTAJ), a także w wersji papierowej, m.in. w miejskich jednostkach.

Razem z folderem ruszamy z kampanią wizerunkową. 30-sekundowy spot już pojawił się w stacjach telewizyjnych, m.in. w TVN24, TVN24BiS, TVN7, Puls2, WP, TVN Fabuła, Discovery Historia, FOX, Planete+, TLC, Travel, Paramount Channel, HGTV, Eleven Sports, Comedy Central, Ale Kino+, TVN Style, Canal+ Sport 2 - w sumie ponad 400 emisji. 

W krótkim czasie chcemy przekazać, jak wiele dzieje się w naszym mieście. Jednym tchem, w skróconej formie, pokazujemy, że w Sosnowcu nie można się nudzić. Imprezy, wydarzenia, miejsca rekreacji i wypoczynku - taki jest nasz Sosnowiec. 

Kampania obejmuje także internet. 3-minutowa wersja spotu jest dostępna na YouTube oraz w mediach społecznościowych.

- Mieszkańcy coraz częściej mówią, że w Sosnowcu dzieje się tak wiele, że trudno nadążyć. Cieszy mnie to tym bardziej, że jeszcze nie tak dawno słyszałem, że jest odwrotnie. Spot ma zachęcić do zainteresowania się Sosnowcem. Mamy wspaniałe jednostki kultury, miejsca gdzie możemy spędzać wolny czas na różne sposoby i dlatego na to położyliśmy nacisk – mówi prezydent Chęciński.

Pakiet mieszkańca pojawi się również w prasie lokalnej oraz regionalnej. Przy tej okazji ruszamy z kolejną edycją Budujemy Dla Was. Wiemy, że remonty, choć są bardzo potrzebne, to jednak potrafią napsuć krwi mieszkańcom. W miejscach, gdzie rozpoczynają się prace, ustawiamy tablice z informacją, do kiedy potrwają utrudnienia. Po raz trzeci wydajemy także ulotkę, która będzie dystrybuowana w pobliżu marketów i na stacjach benzynowych - będzie rozdawana "do ręki". 

Co budujemy i remontujemy? Informacje są dostępne również tutaj.

- Chcemy pokazać jaki Sosnowiec jest naprawdę, jakie udogodnienia przygotowaliśmy dla mieszkańców i jak wiele się tutaj dzieje. Chcemy dotrzeć z tymi informacjami przede wszystkim na zewnątrz, ale także do Sosnowiczan. Oni częstokroć nie wiedzą, ile miasto ma im do zaoferowania - wyjaśnia prezydent, Arkadiusz Chęciński.

powrót
  • 20
  • września 2018Czwartek
Imieniny: Klemens, Mieczysława, Irena, Faustyna, Oleg
Pogoda:
  • 31oCTeraz
  • 25oCJutro
  • 12oCPojutrze
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej