Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim i miej wpływ na swoją okolicę

Poleć znajomym
 

Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim i miej wpływ na swoją okolicę

IV edycja Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu wchodzi w decydującą fazę. Teraz wszystko w rękach Sosnowiczan, którzy wybierają z blisko 130 projektów.

W tym roku na Budżet Obywatelski przeznaczyliśmy 7,5 miliona złotych, a mieszkańcy zgłosili prawie 170 projektów. Po weryfikacji, blisko 130 projektów otrzymało ocenę pozytywną.

Co powoduje, że projekt nie przeszedł weryfikacji? - To mogą być różne sytuacje. Zdarza się, że inwestycja przez autora została zaplanowana na terenach innych, niż miejskie, a właściciel nie wyraził zgody na partycypację. Pojawiły się też projekty, które nie spełniły wymogów formalnych - mówi Joanna Grabarczyk z Wydziału Kultury i Promocji Miasta.

Głosowanie odbędzie się w dniach 6-16 października TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZEZ INTERNET (formularz dostępny na stronie www.obywatelski.sosnowiec.pl). To oznacza, że wystarczy smartfon z dostępem do sieci, aby wybrać swoje projekty.

Każdy mieszkaniec będzie miał 3 głosy - jeden na projekt z Lokalnej Strefy Konsultacyjnej i po jednym na Strefę Szkolną i Przedszkolną.

JAK GŁOSOWAĆ?

1. Wejdź na www.obywatelski.sosnowiec.pl i kliknij GŁOSOWANIE.
2. Wybierz obszar, na który chcesz zagłosować i kliknij na wybrany projekt (poprzez zaznaczenie kółeczka po lewej stronie od nazwy projektu).
3. Nie zapomnij także oddać głosu na jeden projekt ze strefy szkolnej i jeden ze strefy przedszkolnej, po czym kliknij Przejdź dalej.
4. Wpisz swoje dane (w tym numer telefonu komórkowego) i zaznacz zgodę na dole. Kliknij Weryfikacja SMS.
5. Wpisz kod, który otrzymasz SMS-em. Kliknij Oddaj głos.
6. Gratulacje - właśnie przyczyniłeś się do powstania nowej inwestycji w Sosnowcu.

Nowością w tegorocznej edycji BO jest Młodzieżowy Budżet Obywatelski (dla uczniów szkół) oraz Przedszkolny Budżet Obywatelski (dla rodziców przedszkolaków), dzięki którym doposażone zostaną miejskie placówki edukacyjne.

- Budżet Obywatelski w Sosnowcu to święto wszystkich mieszkańców, którym leży na sercu dobro miasta. Dzięki dotychczas zrealizowanym projektom, a mowa już o ponad 80, wiele części Sosnowca zyskało ciekawe miejsca, które odpowiadają potrzebom mieszkańców - mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

UWAGA! Ważne:
- w formularzu elektronicznym należy podać: adres zamieszkania, numer PESEL, imię matki, numer telefonu, a także zaznaczyć oświadczenie,
- na jeden numer telefonu wysłanych może zostać maksymalnie 5 haseł,
- nie ma możliwości powtórnego logowania się do systemu, w celu oddania pojedynczych głosów w poszczególnych strefach,
- aby projekt trafił do realizacji, musi zagłosować na niego co najmniej 
50 mieszkańców.

Twój głos będzie nieważny, jeśli:
- na formularzu nie zostały uzupełnione wymagane dane,
- nie zaznaczono żadnego projektu,
- jeżeli głos oddano dwa lub więcej razy na projekty w Lokalnej Strefie Konsultacyjnej, Strefie Szkolnej lub Przedszkolnej,
- nie zostało zaznaczone oświadczenie o prawidłowości podanych danych oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Osoby, które nie mają dostępu do internetu mogą oddawać głos w Punktach Konsultacyjnych. Lista punktów dostępna jest TUTAJ.

powrót
  • 27
  • lutego 2020Czwartek
Imieniny: Gabriel, Jana, Anastazja, Auksencja, Baldomer
Pogoda:
  • 5oCTeraz
  • 2oCJutro
  • 4oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiem
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej