Za dwa lata sosnowieckie prokuratury będą miały nową siedzibę

Poleć znajomym
 

Za dwa lata sosnowieckie prokuratury będą miały nową siedzibę

Przy ulicy Janowskiego w Sosnowcu powstanie nowoczesny budynek Prokuratury Rejonowej Sosnowiec - Południe  oraz Prokuratury Rejonowej Sosnowiec- Północ. 10 listopada odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, w której uczestniczył m.in. Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości, Bogdan Święczkowski Prokurator Krajowy, biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak oraz Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

 

 

Budynek, który powinien być gotowy w październiku 2019 roku powstanie na działce, którą na rzecz prokuratury przekazało Miasto. Zgodnie z projektem będzie miał 3 kondygnacje i 4 tys. m kw. powierzchni użytkowej. W planach jest także stworzenie parkingu dla 70 samochodów. Całkowity koszt tej inwestycji to 26 mln zł .

Obecnie obie prokuratury mieszczą się w budynku przy ulicy Teatralnej. – Praca w tym starym budynku do łatwych nie należy. Wiem, bo sam tam pracowałem. To będzie nowoczesny budynek dostosowany do potrzeb m.in. osób niepełnosprawnych oraz wyposażony w najnowszą technologię ułatwiającą obsługę interesantów – mówił po podpisaniu aktu notarialnego w kwietniu 2017 r. Bogdan Święczkowski.

 

Warto podkreślić, że obok nowej siedziby prokuratur wybudowana zostanie również komenda Policji. Teren wyceniany na 2 mln zł także został podarowany przez Miasto. – Chciałbym, aby w tym miejscu był jeszcze sąd. W ciągu najbliższych miesięcy będziemy wiedzieć, czy takie rozwiązanie będzie możliwe – wyjaśniał prokurator generalny.

Z takiego rozwiązania cieszy się również Prezydent Sosnowca. – Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że obecny budynek policji i prokuratury raczej utrudnia, a nie ułatwia pracy. Warunki są tam po prostu fatalne. Rozwiązanie, żeby w jednym miejscu znajdowała się policja, prokuratura i być może sąd byłoby wręcz wzorowe i ułatwiłoby zarówno pracę tym instytucjom  jak i  mieszkańcom. Będzie też przykładem do powielania dla innych miast. Deklarujemy wszelkie wsparcie ze strony miasta – tłumaczył Arkadiusz Chęciński.​

 

 

powrót
  • 24
  • października 2018Środa
Imieniny: Filip, Salomon, Marcin, Pamfilia, Boleczest
Pogoda:
  • 9oCTeraz
  • 5oCJutro
  • 7oCPojutrze
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej