Ruszyła Strefa z Budżetu Obywatelskiego „Od Juniora do Seniora”

Poleć znajomym
 

Ruszyła Strefa z Budżetu Obywatelskiego „Od Juniora do Seniora”

Galeria zdjęć z otwarcia TUTAJ.

Ruszyła kulturalna strefa rekreacji od „Juniora do Seniora” w Szkole Podstawowej nr 39 przy ul. Lubelskiej. Projekt powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego i kosztował 500 tysięcy zł. Na projekt głosowało aż 4144 osoby. To największa frekwencja spośród wszystkich głosów oddanych w III edycji Budżetu Obywatelskiego.

Kulturalna Strefa Rekreacji to połączone chodnikiem 4 strefy: osób niepełnosprawnych, strefa fitness, rekreacji i seniora. W pierwszej znajdują się urządzenia rekreacyjne , w strefie fitness ulokowano popularny street workout czyli plac z urządzeniami sprawnościowymi.

W kolejnej strefie czyli strefie rekreacji, powstał plac zabaw z myślą o najmłodszych. Tuż za nią mamy Strefę Seniora. W tym miejscu zlokalizowano stoły do ping-ponga i gier towarzyskich, piłkarzyki . starszych.

Każda strefa została wyposażona w małą architekturę: są ławeczki i stojaki na rowery. Dookoła nasadzono drzewa. Strefa kulturalna z kolei ma scenę z zadaszeniem wraz z utwardzonym placem. To doskonałe miejsce na szkolne imprezy plenerowe i osiedlowe festyny.

powrót
  • 12
  • grudnia 2018Środa
Imieniny: Adelajda, Dagmara, Edburga, Suliwuj, Paramon
Pogoda:
  • 1oCTeraz
  • -1oCJutro
  • -4oCPojutrze
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
COP24 | Katowice
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej