Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagra w Sosnowcu

Poleć znajomym
 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagra w Sosnowcu

Moc wydarzeń i szczytny cel – taki będzie kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sosnowcu. Na scenie nie zabraknie gwiazd.

SIEMA! Sosnowiec ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i Jurkiem Owsiakiem na ogromną skalę. Bawimy się w hali widowiskowo-sportowej przy Braci Mieroszewskich już od 9 rano, a także na Górce Środulskiej. Nie zabraknie także biegu "Policz się z cukrzycą" oraz atrakcji w Pałacu Schoena.

Sosnowiec ponownie wspiera WOŚP

- Nawet przez chwilę nie zastanawialiśmy się, czy organizować po raz kolejny finał WOŚP. To szczytny cel i wspaniała inicjatywa, która łączy Polaków i udowadnia, że mimo przeciwności, wspólnie jesteśmy w stanie wiele zrobić. 14 stycznia koncerty oraz wydarzenia towarzyszące odbywać się będą przez cały dzień na terenie Górki Środulskiej, a także całego miasta. Na zakończenie imprezy pojawi się uroczyste „światełko do nieba” – w tym roku w niezwykłej i bardzo widowiskowej formule - mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Wspaniałe aukcje - wylicytuj sobie Stawiki

Fundacja WOŚP i TVN wybrały finał w Sosnowcu, jako jedno z 9 miast w Polsce, które współuczestniczą w produkcji programu telewizyjnego. To oznacza, że wydarzenia z naszego miasta będą gościły, także live, na antenach stacji TVN.

Gwiazdy na scenie

W hali przy Braci Mieroszewskich pojawi się m.in. Bartek Wrona, autor przeboju "Jedna na milion". Nie zabraknie licznych atrakcji – akcji, pokazów, aukcji i wielu innych

Kogo zobaczymy na Górce Środulskiej? Gwiazdami wieczoru będą: Grzegorz Hyży oraz Anita Lipnicka. Wcześniej wystąpi także doskonale znany w naszym regionie zespół Zespół Eier.

Kulminacją będzie tradycyjnie już "światełko do nieba", ale będzie ono niezwykłe. Ze względu na naszych małych pupili rezygnujemy z pokazu sztucznych ogni, ale mamy coś ekstra. Będzie to pokaz iluminacji laserowych i efektów wizualnych do muzyki w wykonaniu zespołu Another Pink Floyd z niespodziankami, a do tego racowisko i niezwykły flash mob.

O 11 za to na Stawikach startuje za to 4. Sosnowiecki Bieg Policz się z cukrzycą - zapisy@harpagansosnowiec.pl

Celem 26. finału WOŚP będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim będziemy także promowali działania wspierające seniorów.

Co jeszcze czeka nas 14 stycznia?

Górka Środulska - startujemy już o godzinie 15

Rozgrzewkę zagwarantuje zespół Eier. Gwiazdami wieczoru będą: Grzegorz Hyży oraz Anita Lipnicka. Kulminacją będzie niezwykły, imponujący, zapierający dech w piersiach pokaz iluminacji laserowych i efektów wizualnych „Światełko do nieba” do muzyki w wykonaniu zespołu Another Pink Floyd.

16.00 Oficjalne otwarcie. Prowadzenie Piotr Zawadzki
16.10 Zespół Eier
16.40 Licytacje, goście na scenie
17.00 Anita Lipnicka and The Hats
18.00 Licytacje, goście na scenie
18.30 Grzegorz Hyży
19.30 Licytacje, goście na scenie
20.00 Światełko do nieba - pokaz iluminacji, muzyka Another Pink Floyd
21.00 Zakończenie

Nie zabraknie także pokazów służb ratowniczych oraz organizacji współpracujących ze sztabami WOŚP, akcje informacyjno-edukacyjne oraz licytacje.

Imprezę poprowadzi Piotr Zawadzki, doskonale znany z Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

Hala widowiskowo-sportowa MOSiR przy Braci Mieroszewskich (9.00-18.00)

Latająca akademia udzielania pierwszej pomocy
- pokazy, kursy i instruktaże udzielania pierwszej pomocy,
- największa puszka WOŚP-owa w Polsce.

Strefa zdrowia
- stałe punkty nauczania udzielania pierwszej pomocy,
- stoisko Szpitala Miejskiego - konsultacje,
- masaże, pomiary ciśnienia, pomiary wagi, wywiad pielęgniarski, wywiad stomatologiczny,
- nauka mycia zębów dla najmłodszych,
- konsultacje dietetyczne,
- konsultacje z kosmetyczką - pielęgnacja ciała, makijaż.

Strefa artystyczna
- warsztaty artystyczne - budowanie kolorowych latawców,
- warsztaty kulinarne dla dzieci, dekorowanie ciasteczek,
- występy magików i iluzjonistów,
- występy zespołów muzycznych. Gwiazdą będzie Bartek Wrona.

Strefa sportowa
- turniej e-sportów (Counter Strike, finałowe rozgrywki LOL),
- pokazy boksu - Cezary Podraza ze swoimi podopiecznymi,
- pokazy szermierki,
- karate (z udziałem m.in. Mistrza Europy w Kumite, Eugeniusza Dadzibuga),
- pokazy sportowe: capoeira, szermierka, taniec towarzyski, akrobatyka,
- strzelnica ASG,
- pokazy pojazdów off-road, samochodów wojskowych, samochodów sportowych i zabytkowych.

Sztaby przygotowały specjalne udogodnienia transportowe dla uczestników Finału WOŚP: darmowy busik pomiędzy centrum Sosnowca a halą i Górką Środulską. Rozkład jazdy można pobrać klikając TUTAJ i TUTAJ.

Przejazdy krajoznawcze zabytkowymi autobusami (Trójkąt Trzech Cesarzy – miejsce, w którym stykały się granice trzech zaborów).

Będzie okazja do spotkania z dzieciakami, które korzystały ze sprzętu WOŚP, a także z lekarzami. Występ Hiszpanów i Hiszpanek, którzy w trakcie uczniowskiej wymiany również będą wspierali WOŚP.

Muzeum w Sosnowcu

W Pałacu Schoena w Sosnowcu od stycznia zwiedzający będą mogli zobaczyć pierwszą w Polsce, unikatową wystawę poświęconą wieloletniej działalności Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

4. Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą

W imieniu Stowarzyszenia Harpagan Sosnowiec serdecznie zapraszamy do udziału w 4 edycji Sosnowieckiego Biegu Policz się z Cukrzycą w Sosnowcu organizowanego w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który organizuje wspólnie WOŚP Sosnowiec i MOSiR
Sosnowiec.

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: zapisy@harpagansosnowiec.pl 

W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz datę urodzenia Uczestnika zawodów. Zgłoszenie elektroniczne przyjmowane będą do 10 stycznia. Więcej informacji na stronie www.harpagansosnowiec.pl.

Studio finałowe w sali koncertowej Muza

Od godziny 20 - spotkanie z uczestnikami, wolontariuszami i partnerami. 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sosnowcu.

Jak dojechać na WOŚP w Sosnowcu i gdzie zostawić samochód?

Podobnie jak w roku ubiegłym, przygotowane będą parkingi, dzięki którym uczestnicy Finału bez większych problemów zostawią swoje pojazdy w pobliżu Górki Środulskiej.

Warto także pamiętać, że doskonały dojazd gwarantuje komunikacja miejska. W pobliżu usytuowany jest przystanek Środula Osiedle. Na nim zatrzymuje się tramwaj linii 15 oraz autobusy, m.in. 55, 106, 221, 299, 622, 723, 808 i 815.

Pobliskie przystanki Droga do Środuli oraz Zagórze Pekin obsługuje za to autobus linii 34.

powrót
  • 24
  • października 2018Środa
Imieniny: Filip, Salomon, Marcin, Pamfilia, Boleczest
Pogoda:
  • 9oCTeraz
  • 5oCJutro
  • 7oCPojutrze
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej