50 nowych miejsc w Żłobku Miejskim

Poleć znajomym
 

50 nowych miejsc w Żłobku Miejskim

Coraz więcej miejsc w sosnowieckim Żłobku Miejskim! W 2018 roku przybędzie kolejnych 50. Jednocześnie powstanie kolejny oddział, tym razem przy ul. Piłsudskiego.

Nowy oddział będzie mieścił się w budynku ZSO nr 3. Znajdzie się w nim miejsce dla 25 dzieciaków. – Po otwarciu oddziału w Zagórzu przy ul. Białostockiej oraz na Juliuszu tym razem otworzymy oddział na Starym Sosnowcu, w budynku gdzie mieści się m.in.: Liceum im. Bolesława Prusa. W sumie budowa nowego oddziału wyniesie prawie 1,5 mln zł, z czego 500 tys. to dofinansowanie z rządowego programu „Maluch” – mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Ponadto rozbudowane zostaną oddziały przy ul. Wojska Polskiego oraz przy ul. Białostockiej. W przypadku oddziału w Niwce przyjętych zostanie o 15 dzieci więcej niż dotychczas, z kolei oddział w Zagórzu powiększy się o 10 miejsc.

Koszt rozbudowy oddziału żłobka w Niwce to kwota 400 tys. zł, natomiast przy ul. Białostockiej to 30 tys. zł. W obu przypadkach otrzymaliśmy dofinansowanie. W przypadku Niwki to kwota 300 tys. zł, a jeśli chodzi o Zagórze to 24 tys. Ponadto otrzymaliśmy 4 tys. zł na zapewnienie funkcjonowania dodatkowych miejsc w oddziale w Zagórzu.  W sumie kwota dofinansowania z programu Maluch wynosi ponad milion zł, ponieważ oprócz środków na rozbudowę otrzymaliśmy także prawie 159 tys. zł na zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 z wcześniejszych edycji programu „Maluch” – wyjaśnia Sabina Stanek, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM w Sosnowcu.

Obecnie Żłobek Miejski w Sosnowcu posiada 306 miejsc. W bieżącym roku liczba ta wzrośnie do 356.

Więcej o sosnowieckich żłobkach - kliknij TUTAJ

powrót
  • 22
  • lutego 2019Piątek
Imieniny: Marta, Małgorzata, Marwald, Konkordia, Wrocisław
Pogoda:
  • 5oCTeraz
  • -0oCJutro
  • -6oCPojutrze
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej