Jeremiasz Świerzawski zastępcą prezydenta miasta

Poleć znajomym
 

Jeremiasz Świerzawski zastępcą prezydenta miasta

Jeremiasz Świerzawski, dotychczasowy pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. inwestycji, został wiceprezydentem miasta. Będzie odpowiedzialny m.in. za pion inwestycyjny.

Nowy wiceprezydent miasta ukończył sosnowieckie Technikum Architektoniczno-Budowlane w Zagórzu, a następnie Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach. Pracując dla PKP odpowiadał za kilka dużych projektów m.in. budowę dworca Warszawa Zachodnia,  wchodzącego w kompleks biurowy West Station, projekt budowy nowego budynku dworca Warszawa Główna oraz za dobrze znany sosnowiczanom projekt przebudowy zabytkowego dworca w Maczkach.

Z wykształcenia jest architektem. Pomysłodawcą oraz projektantem obiektów użyteczności publicznej, a także przestrzeni miejskiej.

Pracę na rzecz naszego miasta rozpoczął we wrześniu 2017 roku, kiedy to został doradcą prezydenta miasta. Współpracował z kluczowymi w Europie inwestorami przynosząc modele biznesowego zarządzania procesem inwestycyjnym do naszego miasta.

Nowy wiceprezydent będzie odpowiedzialny za pion inwestycji, planowania przestrzennego, architektury i urbanistyki, geodezji oraz drogowy. - Jeremiasz Świerzawski doskonale sprawdził się w roli doradcy, a także pełnomocnika. W Sosnowcu przeprowadzamy wiele inwestycji, jesteśmy w trakcie przygotowania następnych, stąd potrzeba, aby pieczę nad nimi sprawował fachowiec - mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

I zastępca prezydenta Sosnowca został Zbigniew Byszewski.

powrót
  • 22
  • lutego 2019Piątek
Imieniny: Marta, Małgorzata, Marwald, Konkordia, Wrocisław
Pogoda:
  • 5oCTeraz
  • -0oCJutro
  • -6oCPojutrze
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej