Dofinansowania na Odnawialne Źródła Energii - wydłużony termin składania deklaracji

Poleć znajomym
 

Dofinansowania na Odnawialne Źródła Energii - wydłużony termin składania deklaracji

Sosnowiec rozpoczął serię spotkań z mieszkańcami zainteresowanymi montażem w swoich domach instalacji, w tym: solarnej do podgrzewania wody, instalacji fotowoltaicznej do wytwarzania energii elektrycznej oraz instalacji kotła na biomasę (pellet) i instalacji pompy ciepła. W trakcie spotkań zostaną przedstawione niezbędne informacje, dzięki którym będą mogli Państwo wziąć udział w przygotowywanym projekcie.

Spotkania to efekt przystąpienia przez Sosnowiec do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 4.1.3 Odnawialne źródła energii.

Udział w projekcie umożliwi mieszkańcom znaczne obniżenie rachunków za prąd i ciepło, a także przyczyni się do ochrony środowiska.

85% to maksymalne planowane dofinansowanie na instalację Odnawialnych Źródeł Energii na obiektach prywatnych.

Mieszkańców zainteresowanych wzięciem udziału w projekcie zachęcamy do zapoznania się z prezentacją - kliknij TUTAJ  i wzorem umowy na wykonanie analizy technicznej – kliknij TUTAJ oraz pobrania deklaracji przystąpienia do projektu - kliknij TUTAJ

Deklaracje można składać w terminie do 15 marca 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu, ul. Mościckiego 14, pokój 320 w godzinach pracy urzędu.

Aby podpisać  umowę na wykonanie analizy technicznej, należy przynieść ze sobą kopię dokumentu potwierdzającego prawo własności do nieruchomości np. akt notarialny,  księga wieczysta.

Urząd Miasta w Sosnowcu informuje iż w zakresie przygotowania dokumentacji niezbędnej do złożenia wniosku o dofinansowanie, współpracuje z firmą DOEKO GROUP SP. Z O.O.Pomiędzy Urzędem Miasta a DOEKO GROUP SP. Z O.O.  została zawarta umowa współpracy w zakresie przygotowania Projektu pozyskania dofinansowania na budowę instalacji z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii. Umowa pomiędzy firmą DOEKO GROUP SP. Z O.O. a mieszkańcami dotyczy przygotowania indywidualnej oceny technicznej możliwości budowy instalacji OZE na danym budynku, co jest niezbędne do przygotowania pełnej dokumentacji aplikacyjnej do Urzędu Marszałkowskiego.

Urząd Miejski informuje, że Inspektorzy z firmy DOEKO GROUP będą kontaktować się z mieszkańcami, którzy złożyli deklarację uczestnictwa w projekcie, celem umówienia się na indywidulane wizyty. W dalszym ciągu aktualny pozostaje numer INFOLINII do działu technicznego, jeżeli będą mieć Państwo pytania związane z montażem instalacji.

Kontakty do Inspektorów:

Michał Grzyb – nr tel. 570 289 218

Maciej Ślusarczyk – nr tel. 736 935 355

Telefony te podane są w celu umówienia się na wizytę (np. w przypadku kiedy mieszkaniec wyjeżdża na dłuższy czas i konieczne jest wcześniejsze umówienie terminu wizyty inspektora).

Jeżeli mieszkańcy mają pytania techniczne zapraszamy do kontaktu z działem technicznym (Infolinia): 12 446 42 97.

Inspektorzy nie udzielają ogólnych informacji o projekcie

 

 

 

powrót
  • 17
  • grudnia 2018Poniedziałek
Imieniny: Florian, Łazarz, Łukasz, Olimpia
Pogoda:
  • -8oCTeraz
  • -5oCJutro
  • -4oCPojutrze
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
COP24 | Katowice
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej