Lipiec w Sosnowcu. Sprawdź, co dzieje się w wakacje

Poleć znajomym
 

Lipiec w Sosnowcu. Sprawdź, co dzieje się w wakacje

Nie wyjeżdżasz poza Sosnowiec? Nie musisz! Mamy dla Ciebie mnóstwo atrakcji na letni okres. Sprawdź, co dzieje się w Sosnowcu.

Czekają na Was letnie pływalnie, Park Sielecki i rolkowisko, ogromny ogród jordanowski na Górce Środulskiej i w Parku im. Jacka Kuronia, wyremontowane Stawiki, hale sportowe, siłownie, basen i wiele innych.

W mieście odbywa się także mnóstwo wydarzeń. Pełną ofertę wakacyjną jednostek kultury i sportu znajdziecie klikając TUTAJ.

Disco Summer Festival 2018

6 lipca, błonia Stadionu Ludowego

Niezwykłe wydarzenie dla fanów muzyki disco polo. Na jednej scenie największe gwiazdy gatunku: Akcent, After Party, Long & Junior, Camasutra, Basta, Dejw, Diadem i wiele innych. Start o 17, wstęp płatny. Więcej na www.festiwaldisco.pl 

Śniadanie na trawie

8 lipca, Górka Środulska

Niedzielne letnie pikniki w Sosnowcu powoli stają się tradycją. W tym roku "Śniadania na trawie" będą się odbywały na Górce Środulskiej. 8 lipca zaczynamy od Jamajki - kolorowego, roztańczonego kraju pełnego słońca i muzyki reggae.

Co czeka na Was na miejscu?
Tematyczna strefa gastronomiczna, spotkanie z gościem specjalnym. Odwiedzi nas Dawid Portasz, założyciel i wokalista grupy Jafia, który przybliży nam życie na Jamajce, o muzykę zadba DJ Bad Phunk, gry i zabawy dla całych rodzin, pirackie podchody, rajska wyspa na strechu, jamajskie mini disco, zajęcia fitness z My Fitness Place, zajęcia językowe z Golden Academy, warsztaty plastyczne: zrobimy jamajskie spódniczki, czapki piratów, kwiatowe naszyjniki.

Zapraszamy w każdą niedzielę, na Górkę Środulską. Ruszamy 8 lipca od 9.30 do 14.

 

Miejskie granie

8 lipca, Juliusz

Kolejny z festynów rodzinnych, które będą odbywały się w różnych rejonach naszego miasta. Rozpoczęliśmy 10 czerwca od Maczek. 8 lipca spotykamy się w Juliuszu. Wystąpi Prezesura. Widzimy się tuż obok placu zabaw, przy ulicy Minerów. O godz. 15, odsłonięta zostanie tablica poświęcona Włodzimierzowi Mazurowi (ul. Obrońców Westerplatte 2a)

Dwie Anny - koncert na dziedzińcu

8 lipca, Zamek Sielecki

Najpiękniejsze przeboje Anny German i Anny Jantar w wykonaniu Aleksandry Stokłosy - solistki Opery Śląskiej w Bytomiu oraz grupy Fourmat Gabriel w składzie: Gabriel Koszela (obój), Jacek Gwizdon (wiolonczela), Ronald Tuczykont (kontrabas), Tomasz Picz (akordeon), Klaudiusz Jania (fortepian). Wstęp wolny, start o 17. Wejściówki nieodpłatne w Zamku

Przystanek Smaku z Pepsi

14-15 lipca, Park Sielecki

W Parku Sieleckim na głodnych wrażeń będzie czekać 20 food trucków ze znakomitym street foodem oraz kultowa akcja Wyzwanie Smaku Pepsi. Atmosferę podczas eventu podkręci zwycięzca MasterChef Polska - Damian Kordas oraz najpopularniejszy beatboxer pochodzenia  singapurskiego - Dharni. Zapraszamy w sobotę w godz. 12-22 oraz w niedzielę w godz. 12-20. Sosnowiec jest jednym z 8 miast, do którego zawita Przystanek Smaku

Śniadanie na trawie

15 lipca, Górka Środulska

Niedzielne letnie pikniki w Sosnowcu powoli stają się tradycją. W ubiegłym roku i 3 lata temu, zapraszaliśmy mieszkańców do Parku Sieleckiego. W tym roku "Śniadania na trawie" będą się odbywały na Górce Środulskiej. Okoliczności są sprzyjające - piękny park, największy w regionie ogród jordanowski, a z samej Górki Środulskiej doskonały punkt widokowy na całe miasto. Co tydzień tematyka śniadań będzie poświęcona innemu krajowi. Zapraszamy od 9.30 do 14.

Miejskie Granie

15 lipca, Ostrowy Górnicze

Kolejny z festynów rodzinnych, które będą odbywały się w różnych rejonach naszego miasta. Tym razem przychodzi pora na Ostrowy Górnicze. Wystąpi Elise. Spotykamy się na terenie Klubu Sportowego Zew Kazimierz, przy Gałczyńskiego 9. Start o 15

Festyn rodzinny z okazji Święta Policji

21 lipca, Stawiki

Ponownie spotykamy się na Stawikach, aby świętować razem z policją. Będzie mnóstwo atrakcji, w tym pokazy policyjne, sprzęt specjalistyczny i wiele wydarzeń. Zaczynamy o 14

Śniadanie na trawie

22 lipca, Górka Środulska

Niedzielne letnie pikniki w Sosnowcu powoli stają się tradycją. W tym roku "Śniadania na trawie" będą się odbywały na Górce Środulskiej. Okoliczności są sprzyjające - piękny park, największy w regionie ogród jordanowski, a z samej Górki Środulskiej doskonały punkt widokowy na całe miasto. Co tydzień tematyka śniadań będzie poświęcona innemu krajowi. Zapraszamy od 9.30 do 14.

IX Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie i Wakeskacie

28-29 lipca, Wake Zone Stawiki

IX Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie i Wakeskacie na dużym wyciągu! Już 27 lipca będzie można podziwiać trenujących zawodników. Nie przegapcie okazji żeby zobaczyć Wakeboard, Wakeskate i Wakeboard Seated (pierwszy raz na Mistrzostwach Polski) w najlepszym wydaniu. Zawodnicy będą rywalizować we wszystkich kategoriach wiekowych: U11, U15, U19, Open, +30, +40. Eliminacje już od wczesnych godzin porannych

Śniadanie na trawie

29 lipca, Górka Środulska

Niedzielne letnie pikniki w Sosnowcu powoli stają się tradycją. W tym roku "Śniadania na trawie" będą się odbywały na Górce Środulskiej. Okoliczności są sprzyjające - piękny park, największy w regionie ogród jordanowski, a z samej Górki Środulskiej doskonały punkt widokowy na całe miasto. Co tydzień tematyka śniadań będzie poświęcona innemu krajowi. Zapraszamy od 9.30 do 14.

powrót
  • 17
  • lutego 2019Niedziela
Imieniny: Aleksy, Donat, Zbigniew, Sylwin, Sylwina
Pogoda:
  • 14oCTeraz
  • 5oCJutro
  • 5oCPojutrze
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej