Zatrudnij nianie - duże zainteresowanie projektem

Poleć znajomym
 

Zatrudnij nianie - duże zainteresowanie projektem

30 września została zakończona rekrutacja do projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego pn. Mogę wszystko - projekt godzenia ról społecznych z zawodowymi - II edycja w zakresie refundacji wynagrodzenia niań.

Podobnie jak w przypadku pierwszej edycji projekt cieszył się sporym zainteresowaniem. W sumie zgłosiło się 27 osób, z których wybranych zostanie 15 niań. - Refundacja części kosztów wynagrodzenia dla 15 niań, które będą zatrudnione w ramach umowy uaktywniającej, pozwoli rodzicom kontynuować karierę zawodową. Gdy rodzice będą w pracy, nianie będą opiekować się dziećmi. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a z naszego pomysłu korzystają teraz inne miasta - podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Dofinansowanie w kwocie do 1500 zł będzie przyznawane na okres 12 miesięcy. Dotyczy opieki nad dzieckiem od 20 tygodnia życia do lat 3.Posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej planowane jest na 9 października 2018 r.

Jednocześnie informujemy, że rekrutacja do oddziału Klubu Dziecięcego przy ul. Targowej 18 została przedłużona do 31 października. – Klubik będzie dysponował 17 miejscami. Już mamy 13 kart zgłoszeniowych. W ramach projektu dzieci (od ukończenia 1 roku życia do lat 3 ) objęte opieką w klubie otrzymają wyżywienie oraz opiekę prowadzoną przez wykwalifikowane opiekunki w wymiarze do 5 godzin dziennie względem każdego dziecka. Grafik prowadzonej opieki dostosowany zostanie w zależności od potrzeb rodziców. Miesięczny koszt pobytu dziecka w klubiku przez pierwsze 12 miesięcy to zaledwie 70 zł – mówi prezydent Sosnowca.

Intencją władz miast jest w przypadku obu programów jest ułatwienie  rodzicom powrót na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka.

W klubiku trwają obecnie prace remontowe, a planowane otwarcie nastąpi w pierwszym kwartale 2019 roku.

powrót
  • 16
  • czerwca 2019Niedziela
Imieniny: Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir
Pogoda:
  • 22oCTeraz
  • 21oCJutro
  • 21oCPojutrze
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej