Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim

Poleć znajomym
 

Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim

Od piątku 9 listopada do 19 listopada włącznie, można głosować na pomysły zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. W sobotę (10 listopada) w Mediatece będzie okazja porozmawiać z autorami i zapoznać się ze wszystkimi propozycjami.

9 listopada ruszyło głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim w Sosnowcu. W tegorocznej edycji mamy ponad 140 pomysłów na zmiany w mieście, a do rozdysponowania jest 8 milionów złotych. To o 0,5 mln więcej niż w ubiegłorocznej edycji.

Swoje głosy można oddawać tylko elektronicznie, na stronie www.obywatelski.sosnowiec.pl. Głosowanie trwa do 19 listopada włącznie!

- Dzięki pomysłom mieszkańców, przez ostatnie 4 lata zrealizowaliśmy ponad 140 inwestycji. Są to drogi, chodniki, place zabaw, siłownie, skwery - wszystko to, co dotyczy naszych osiedli i najbliższej okolicy - mówi prezydent, Arkadiusz Chęciński. - To najlepsza zachęta do tego, aby oddać swój głos i namawiać bliskich - dodaje.

Głosować mogą WSZYSCY mieszkańcy. Na formularzu należy podać adres zamieszkania, numer PESEL, drugie imię, numer telefonu, a także zaznaczyć oświadczenie o prawdziwości podanych danych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie. W przypadku braku drugiego imienia, należy wpisać słowo "Brak".

Każdy mieszkaniec ma do dyspozycji tylko 3 głosy:
- jeden na zadanie z Lokalnych Stref Konsultacyjnych,
- jeden na zadanie ze Strefy Szkolnej,
- jeden na zadanie ze Strefy Przedszkolnej.

Nie wiesz jeszcze na co zagłosować? Przyjdź 10 listopada (sobota) na Piknik Obywatelskim do Zagłębiowskiej Mediateki (MBP przy ul. Kościelnej). Bądźcie z nami między godziną 11 a 15. Więcej informacji, kliknij TUTAJ.

Osoby, które nie mają dostępu do internetu, zapraszamy do naszych Punktów Konsultacyjnych, w których będzie można oddać głos. Ich lista jest dostępna TUTAJ.

W poprzednich 4 edycjach, mieszkańcy oddali w sumie prawie 200 tysięcy głosów, a na zrealizowane projekty miasto przeznaczyło 25,5 mln zł.

Budżet Obywatelski ewoluuje. W 1. edycji Sosnowiec było podzielony na 7 Lokalny Stref Konsultacyjnych. Dzisiaj jest ich już 17, a do tego dochodzą strefy szkolne i przedszkolne.

powrót
  • 24
  • kwietnia 2019Środa
Imieniny: Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz
Pogoda:
  • 20oCTeraz
  • 17oCJutro
  • 21oCPojutrze
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej