Automaty do zbiórki odpadów. Wypróbuj i wspieraj sosnowiecki sport

Poleć znajomym
 

Automaty do zbiórki odpadów. Wypróbuj i wspieraj sosnowiecki sport

W Sosnowcu trwa program zbiórki butelek PET przygotowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami, które kupiło automaty do selektywnej zbiórki odpadów. Do projektu włączy się także miasto. Wrzucając butelki do automatów wspierasz sosnowiecki sport. Do tej pory z każdej wrzuconej butelki na jeden z trzech sosnowieckich klubów przekazywany był grosz. Teraz ta kwota wzrośnie do 10 groszy.

Pierwsze trzy urządzenia ustawione zostały w budynku Urzędu Miejskiego przy Al. Zwycięstwa 20, na Stadionie Ludowym oraz w Szkole Podstawowej nr 36. Kolejne, tym razem zakupione przez miasto, postawiono na Stadionie Zimowym w Sosnowcu (ul. Zamkowa) oraz na Pływalni Krytej przy ul. Bohaterów Monte Cassino 46a.

Zasada działania jest bardzo prosta. Każdy, kto wrzuci do automatu butelkę PET, będzie mógł przeznaczyć dziesięć groszy za każdą z butelek na jeden z trzech klubów sportowych grających pod szyldem Zagłębia Sosnowiec (hokej, koszykówka, piłka nożna). Wystarczy tylko nacisnąć przycisk przypisany do klubu, a środki trafią raz w roku na jego konto – wyjaśnia Arkadiusz Teodorowski, prezes zarządu MPGO Sp. z o. o w Sosnowcu.

Automat testowała już Zuzia czyli sosnowiecki tyranozaur 

Segregacja odpadów jest niezwykle istotna w dzisiejszym świecie. W dobie globalnego zanieczyszczenia środowiska ogromne znaczenie ma odzyskiwanie surowców wtórnych i ponowne ich przetwarzanie.

Warto pamiętać, że zużycie tworzyw sztucznych rośnie z roku na rok. Tony plastiku zanieczyszczają planetę. Stanowi to ogromne zagrożenie dla zwierząt. Plastik rozkłada się nawet do 1000 lat, stąd ważna jest jego segregacja i powtórne wykorzystanie do produkcji opakowań, odzieży czy zabawek.

Automaty do segregacji butelek PET zlokalizowane w Sosnowcu:

1.       Urząd Miejski w Sosnowcu, Aleja Zwycięstwa 20,

2.       Stadion Ludowy, ul. Kresowa 1,

3.       Szkoła Podstawowa nr 36, ul. Czołgistów 12,

4.       Stadion Zimowy ul. Zamkowa 4,

5.       Pływalnia Kryta, ul. Bohaterów Monte Cassino 46a.

 

Butelki nie podlegają wymianie na środki finansowe. Oddanie butelek jest dobrowolne. Wrzucając butelkę do automatu osoba wrzucająca godzi się na wsparcie wybranego celu.

Wszelkie uwagi dot. działania automatów można zgłaszać mailowo: wrzucbutelke@mpgo.sosnowiec.pl

 

powrót
  • 26
  • czerwca 2019Środa
Imieniny: Jeremiasz, Edburga, Paweł, Zdziwoj, Jan
Pogoda:
  • 34oCTeraz
  • 23oCJutro
  • 21oCPojutrze
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej