Przed Urzędem znów pojeździsz na łyżwach

Poleć znajomym
 

Przed Urzędem znów pojeździsz na łyżwach

Od poniedziałku rozpoczną się prace przy instalacji lodowiska przed urzędem. Oficjalny start w trakcie Manufaktury Świętego Mikołaja 6 grudnia. W związku z tym od jutra, tj. soboty 16 listopada wygradzana będzie część parkingu przed UM.

Podobnie jak w latach ubiegłych lodowisko będzie czynne w godz. 9.00-21.00 z przerwą na konserwację lodu między godz. 15.00 a 16.00. Ceny za korzystanie z lodu będą takie jak w ubiegłym sezonie.

W godz. 9.00-15.00 bilet wstępu na lodowisko kosztować będzie 1 zł, a w godz. 16.00-21.00 – 2 zł. Wypożyczalnia łyżew: 4 zł za parę. Ostrzenie pary łyżew: 5 zł.

- Po raz kolejny udostępnimy lodowisko w centrum Sosnowca. Minione lata pokazały, że ta forma aktywnego spędzania wolnego czasu zimą cieszy się wśród naszych mieszkańców sporym zainteresowaniem, stąd decyzja o ponownym uruchomieniu lodowiska przed Urzędem. Mam nadzieję, że warunki pogodowe pozwolą i wszyscy chętni będą mogli korzystać z lodu przez całą zimę – podkreśla prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Ślizgawka o wymiarach 22x18 m będzie oświetlona oraz odgrodzona bandą, a do dyspozycji mieszkańców jest szatnia oraz wypożyczalnia łyżew. – Za jakość lodu odpowiada rolba, maszyna do odśnieżania i pielęgnacji lodu. Dla osób, które wcześniej nie próbowały swoich sił na lodzie, czekać będą specjalne chodziki do nauki jazdy na łyżwach – informuje Jerzy Górak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który dba o lodowisko.

Lodowisko ma być do dyspozycji mieszkańców do 31 marca 2020 roku, chyba że nie pozwolą na to warunki pogodowe.

Koszt całego przedsięwzięcia to kwota 150 tys. złotych.

powrót
  • 10
  • lipca 2020Piątek
Imieniny: Filip, Aniela, Samson, Zacheusz, Witołd
Pogoda:
  • 30oCTeraz
  • 15oCJutro
  • 19oCPojutrze
Wybory Prezydenckie 2020
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP