Mikołaj ponownie otworzy Manufakturę w Sosnowcu. Gościem Blowek

Poleć znajomym
 

Mikołaj ponownie otworzy Manufakturę w Sosnowcu. Gościem Blowek

W Sosnowcu Mikołaj ponownie otworzy swoją manufakturę. Poczujemy magię świąt i podejrzymy elfy, jak uwijają się, aby zdążyć z przygotowaniami do tego magicznego czasu. Dzieciaki będą miały mnóstwo atrakcji. Tego dnia wesprzyjmy też sosnowieckie schronisko.

Manufaktura Świętego Mikołaja do Sosnowca zawita po raz trzeci – 7 grudnia, o godzinie 14. Poprzednie dwie edycje cieszyły się ogromną popularnością. Najmłodsi i ci nieco starsi bawili się doskonale.

Nie inaczej będzie w tym roku na Alei Zwycięstwa i w samym budynku Urzędu Miejskiego, od godziny 14 do 20. Dzięki sosnowieckiej Manufakturze Świętego Mikołaja, każdy poczuje magię nadchodzących Świąt.

- To już w zasadzie tradycja, że organizujemy Manufakturę Świętego Mikołaja. Radość dzieciaków, które mogą bawić się do woli na wielu atrakcjach i to zupełnie bezpłatnie, jest nieoceniona - mówi prezydent, Arkadiusz Chęciński.

Atrakcji będzie mnóstwo. W samym budynku Urzędu Miejskiego powstanie specjalny kącik, gdzie dzieci będą pisały listy, aby jeszcze pod choinką, w trakcie tegorocznych Świąt, znalazły wymarzone prezenty. Pieczątki zastąpią magiczne pieczęcie, a zamiast wzorów druków będą świąteczne listy.

W budynku nie zabraknie kilkunastu stoisk z animacjami, malowania buziek, słodkości, warsztatów plastycznych, pokazów, a także... świątecznej stajni Mikołaja.

Na parkingu przed Urzędem Miejskim stanie zimowe wesołe miasteczko z atrakcjami dla najmłodszych (snowtubing, mała kolejka, karuzela wenecka), a każdy będzie miał wielką frajdę jadąc dużą kolejką z ogrzewanymi wagonami. Tego dnia również oficjalnie otworzymy lodowisko, na którym odbędą się warsztaty freestylu, a elfy zadbają o śnieg, abyśmy mogli lepić bałwany.

Nie zabraknie niezwykłych pokazów ognia, mnóstwa zabaw, konkursów, miejsca gdzie zjemy coś dobrego, a o 16.30 oficjalnie rozświetlimy sosnowiecką choinkę.

Gościem specjalnym będzie Blowek, jeden z najpopularniejszych polskich YouTuberów. Obserwuje go prawie 4 miliony osób, a jego filmy mają już ok. 700 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

Wybierasz się na Manufakturę? Wesprzyj razem z nami sosnowieckie schronisko dla bezdomnych zwierząt. Tego dnia będziemy zbierali karmę i żywność dla zwierzaków, a także ciepłe koce.

Bądźcie z nami w piątek, 7 grudnia, od godziny 14 do 20 na Alei Zwycięstwa i w Urzędzie Miejskim.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij TUTAJ

Tak bawiliśmy się w ubiegłym roku - kliknij TUTAJ i TUTAJJednocześnie prosimy mieszkańców, aby w dniu 6 i 7 grudnia nie parkowali na zaznaczonych na mapce miejscach. Prosimy o tymczasowe korzystanie z miejsc wzdłuż ulicy 3 Maja, za budynkiem przy Alei Zwycięstwa 8-12 oraz przy "ślimaku" (od strony centrum miasta).

powrót
  • 26
  • czerwca 2019Środa
Imieniny: Jeremiasz, Edburga, Paweł, Zdziwoj, Jan
Pogoda:
  • 34oCTeraz
  • 23oCJutro
  • 21oCPojutrze
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej