To będzie ambitny rok! Budżet miasta na przyszły rok został przyjęty

Poleć znajomym
 

To będzie ambitny rok! Budżet miasta na przyszły rok został przyjęty

Sosnowiecka Rada Miejska bez głosu sprzeciwu przyjęła budżet miasta na 2019 rok zaproponowany przez Arkadiusza Chęcińskiego, prezydenta Sosnowca. Z 22 głosujących, 19 było za przyjęciem budżetu, a 3 radnych wstrzymało się od głosu.

Zbliżający się rok będzie niezwykle intensywny pod względem inwestycyjnym. Zmiany obejmą wiele dziedzin: komunikację, drogi, edukację, sport, rekreację oraz zdrowie – Stawiamy na zrównoważony rozwój, stąd kładziemy duży nacisk na równomierne rozwijanie naszego miasta. Zbliżający się rok będzie obfitował w wiele inwestycji – mówił radnym, Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Kierowców z pewnością ucieszy przebudowa DK94 z ulicą Długosza, która najpewniej ruszy wiosną 2019 roku. Zmiany na lepsze będzie można również obserwować w komunikacji tramwajowej. Bowiem wkrótce ruszy przebudowa torowiska w ulicy Będzińskiej. Tramwaje Śląskie chcą także, aby w przyszłym roku na dobre rozpoczęły się roboty przy wydłużeniu linii tramwajowej do Placu Papieskiego oraz przebudowa torów w ulicach 1 Maja, Andersa, Wojska Polskiego i Małachowskiego. Do czerwca przyszłego roku toczyć się będzie przebudowa kolejnego odcinka ulicy Grota-Roweckiego. W planach na przyszły rok jest także przebudowa ulicy Kukułek.

Sporo pracy czeka projektantów nad dokumentami dotyczącymi przebudowy skrzyżowań: Hubala-Dobrzańskiego/Zapolskiej/Gacka, Wileńska/Minerów, Lenartowicza/al. Paderewskiego, a także przy  pracach nad drogami łączącymi ulicę Sedlaka z Niepodległości oraz Czeladzką z Suchą. Do połowy 2019 roku miasto będzie miało również gotowy projekt na budowę nowego łącznika  z S1 w rejonie Dańdówki i Klimontowa.

Inwestycję w infrastrukturę zepnie przebudowa pięciu kolejnych przejść podziemnych oraz rozbudowa Sosnowieckiego Roweru Miejskiego.

Dużo dobrego będzie się działo w edukacji. Zakończy się rozbudowa dwóch Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, a także termomodernizacja LO im. Emilii Plater. Z kolei przy SP nr 15 w Niwce powstanie długo oczekiwanie boisko. Przyszły rok to także ambitne plany związane z pracami nad uruchomieniem kolejnego oddziału Żłobka Miejskiego, który docelowo będzie mógł przyjąć 100 dzieci.

W budżecie są zabezpieczone pieniądze na przebudowę Egzotarium wraz z otaczającym Parkiem Fusińskiego, a także Parku Tysiąclecia w Milowicach. Z kolei w Kazimierzu Górniczym zakończy się przebudowa Muszelki oraz MDK Kazimierz. Najbliższe miesiące to także rozstrzygnięcie przetargu na budowę Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Zmiany czekają także obiekt sportowy przy ulicy Hubala-Dobrzańskiego, zakończy się też metamorfoza Stawików. W przyszłym roku powinniśmy poznać zmiany jakie przejdzie kryta pływalnia przy ulicy Żeromskiego oraz otwarty basen Sielecki.

Nie próżnują również Sosnowieckie Wodociągi, które zakończą prace w rejonie osiedla Bór oraz rozpoczną roboty wzdłuż ulicy Staszica, Okrzei, Chemicznej, Fabrycznej. Rozpocznie się także realizacja III etapu gospodarki wodno-kanalizacyjnej w okolicach Ostrów Górniczych. Zadanie obejmie m.in. ulice: Starzyńskiego, Metalową, Klubową, Górną, Juliuszowską, Gałczyńskiego, Orzeszkową, Limbową, Maczkowską. Planowana jest inwestycja w sieć wodociągową w ulicach 11 listopada, Śliwki, Czeladzka, Sucha, Baczyńskiego.

powrót
  • 26
  • czerwca 2019Środa
Imieniny: Jeremiasz, Edburga, Paweł, Zdziwoj, Jan
Pogoda:
  • 34oCTeraz
  • 23oCJutro
  • 21oCPojutrze
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej