Saturator najlepszy na upały

Poleć znajomym
 

Saturator najlepszy na upały

W najbliższych dniach upały dadzą się nam we znaki. Temperatury przekraczać będą trzydzieści stopni Celsjusza i szczególnie w centrach miast dają się mocno we znaki. Dlatego Sosnowieckie Wodociągi zdecydowały się ustawić na Placu Stulecia saturator.

Każdy, kto będzie przechodził w okolicach pomnika Jana Kiepury będzie mógł napić się wody – do wyboru z sokiem lub bez. -  Woda, z której zasilane są kurtyny i saturator spełnia wszelkie normy i wytyczne w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi i pochodzi z sieci miejskiej – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Saturator będzie dostępny od wtorku 11 czerwca do soboty 15 czerwca w godzinach od 10.00 do 18.00. W niedzielę będzie gasił pragnienie uczestników koncertu Dzień Wolności i Solidarności”, który odbędzie się na Placu Papieskim. W ten sposób Sosnowiec uczci 20. rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do stolicy Zagłębia oraz 100. rocznicę wybuchu I powstania styczniowego (więcej TUTAJ).

Jeżeli wysokie temperatury będą utrzymywał się w przyszłym tygodniu, saturator Sosnowieckich Wodociągów powróci na Plac Stulecia.

Specjalnie dla mieszkańców Wodociągi ustawiły też na Patelni, kolejną kurtynę wodną. W Sosnowcu działają kurtyny wodne: dwie w Parku Sieleckim (na głównym placu oraz od strony ul. Legionów), obok sali koncertowej „MUZA” (ul. Warszawska) oraz Parku Środula. Kurtyny są uruchamiane każdorazowo w przypadku, gdy temperatura w cieniu przekroczy 25 stopni Celsjusza.

powrót
  • 17
  • września 2019Wtorek
Imieniny: Ariadna, Szczęsny, Zygmunta, Justyna, Justyn
Pogoda:
  • 15oCTeraz
  • 10oCJutro
  • 11oCPojutrze
WYBORY 2019 – Sprawdź, gdzie głosować
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej