Ostatnia odsłona Miejskiego Grania i Piknik Obywatelski

Poleć znajomym
 

Ostatnia odsłona Miejskiego Grania i Piknik Obywatelski
W niedzielę 15 września zapraszamy na ostatnią w tym roku odsłonę Miejskiego Grania. Gwiazdą imprezy, która odbędzie się w Parku w Kazimierzu Górniczym będzie Andrea Lattari. Początek godz. 15.00. Jednocześnie zapraszamy na Piknik Obywatelski.

Idea imprez z cyklu Miejskie Granie zrodziła się w ubiegłym roku. W 2019 roku impreza muzyczna połączona z festynem rodzinnym odbywała się od maja w różnych częściach naszego miasta. Bawiliśmy się na Dańdówce, na Maczkach, na Pogoni, w Milowicach oraz na Juliuszu. Podczas ostatniej tegorocznej edycji Miejskiego Grania m.in.: atrakcje na scenie - oprawa muzyczna DJ, widowisko interaktywne dla dzieci oraz poza sceną - malowanie twarzy, balony, animacje dla dzieci (bitwy wodne, przeciąganie liny i inne), strefa malucha (strefa zabaw dla najmłodszych (mini dmuchańce, puzzle, animacje), bańki mydlane, dmuchańce, ścianka wspinaczkowa. Podczas trwania imprez wyrzuty kolorów.

Piknik Obywatelski odbędzie się w dniu 15.09.2019r. w godz. 15.00-20.00 w Parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym w ramach "Miejskiego Grania".

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego złożono 129 propozycji projektów, z czego 110 zostało ocenionych pozytywnie, 3 projekty zostały wycofane przez autorów, 7 połączyło się a 11 nie zostało dopuszczonych pod głosowanie mieszkańców. Szczegółowy wykaz projektów z ocenami znajduje się w załączniku.

Wśród najciekawszych propozycji są m.in.:  Rowerowo – rolkowo - tyrolkowa strefa aktywności przy ul. Lenartowicza, tężnia solankowa w Parku Sieleckim czy Park linowy wraz ze ścianką  i trampolinami - Strefa aktywnego seniora - Tężnia solankowa w Parku im. Jacka Kuronia. 

Przypominamy, iż od momentu opublikowania list, autorzy projektów mają 7 dni na odwołanie się od decyzji Zespołu Konsultacyjnego ds. Budżetu Obywatelskiego. Organem odwoławczym jest Prezydent Miasta Sosnowca (odwołania należy przesłać w wersji elektonicznej na adres mailowy: prezydent@um.sosnowiec.pl lub obywatelski@um.sosnowiec.pl).

Wszystkich autorów pozytywnie zaopiniowanych projektów zapraszamy do udziału w Pikniku Obywatelskim. Na zgłoszenia autorów do udziału w pikniku czekamy do 10.09.2019r. (zgłoszenie prosimy przesłać na adres obywatelski@um.sosnowiec.pl lub telefonicznie 32/296-06-16).

powrót
  • 16
  • września 2019Poniedziałek
Imieniny: Eugenia, Edyta, Jakub, Kornel, Eufemia
Pogoda:
  • 16oCTeraz
  • 14oCJutro
  • 9oCPojutrze
WYBORY 2019 – Sprawdź, gdzie głosować
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej