Otwieramy Manufakturę Świętego Mikołaja z gościem specjalnym [WIDEO]

Poleć znajomym
 

Otwieramy Manufakturę Świętego Mikołaja z gościem specjalnym [WIDEO]

Animacje, ozdoby świąteczne, lodowisko, snowtubing, słodkości, wielkie klocki, listy do Mikołaja i występy na żywo - tak w skrócie prezentuje się niezwykła edycja Manufaktury Świętego Mikołaja, która odbędzie się 6 grudnia.

W 2016 roku Święty Mikołaj swoją Manufakturę w sosnowieckim Urzędzie Miejskim otworzył po raz pierwszy. Każdego roku mieszkańcy regionu mogą poczuć się, jakby znaleźli się w samym środku przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.

Biuro Obsługi Interesantów staje się pocztą Świętego Mikołaja, a na piętrach Urzędu Miejskiego zamiast urzędników, pojawią się elfy, które będą miały dla Was mnóstwo atrakcji: od rękodzieła, przez malowanie buziek, bombki, dekorowanie pierników, gry, koło fortuny z nagrodami, stajnię Świętego Mikołaja i wiele innych. Atrakcji będzie mnóstwo na WSZYSTKICH piętrach budynku.

Tego dnia, z parkingu przed Urzędem Miejskim, znikną samochody. W ich miejsce pojawi się niezwykła karuzela, snowtubing (wielka górka, z której będzie można zjechać na specjalnych „pontonach”), wystartuje także lodowisko, a dla młodych adeptów jazdy "na desce" będzie Snowboardowe Przedszkole. W tym roku nie zabraknie sceny z niezwykłymi występami oraz pokazu świateł. Załatwimy też śnieg.

Przed godziną 17 przemaszerujemy na koniec alei Zwycięstwa, gdzie uruchomimy nową miejską choinkę.

Specjalnie dla Was do Sosnowca przyjedzie Marysia Jeleniewska, 17-latka z Poznania, która zawładnęła Tik Tok'iem. Jej konto w aplikacji obserwuje 8,5 miliona osób. Ze znaną z serwisu jako @jeleniewska autorką będzie można zrobić sobie zdjęcie i nakręcić krótki filmik.

Manufaktura Świętego Mikołaja już 6 grudnia, w Urzędzie Miejskim oraz na parkingu przed. Zaczynamy już o godzinie 14 i jesteśmy z Wami do 20.

 

UWAGA! Parking będzie zamknięty

Zwracamy się z prośbą o nieparkowanie samochodów w wyznaczonych strefach:
od 5 grudnia (godz. 16)
do 6 grudnia (godz. 22).

Informujemy też, że w tym czasie:
- będzie obowiązywał zakaz wjazdu na Al. Zwycięstwa od strony ul. Mościckiego,
- zamknięty zostanie parking przed Urzędem oraz okoliczne miejsca parkingowe, zgodnie z powyższą mapką.

powrót
  • 4
  • czerwca 2020Czwartek
Imieniny: Dacjan, Karol, Braturad, Niepełka, Karp
Pogoda:
  • 23oCTeraz
  • 17oCJutro
  • 20oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP