Pamiętając o górniczych tradycjach i korzeniach naszego miasta

Poleć znajomym
 

Pamiętając o górniczych tradycjach i korzeniach naszego miasta

W Sosnowcu nie zapominamy o górniczych tradycjach i korzeniach naszego miasta. Z tej okazji 4 grudnia na terenie naszego miasta odbędzie się szereg uroczystości. Jednocześnie z okazji Górniczego Święta – tradycyjnej Barbórki – składamy wszystkim osobom związanym z górnictwem serdeczne życzenia.

W imieniu władz samorządowych Sosnowca pragnę złożyć wszystkim osobom zatrudnionym w górnictwie życzenia bezpiecznej i spokojnej pracy, sukcesów zawodowych, pogody ducha i uśmiechu na co dzień. Górniczym rodzinom życzę zaś spokoju, zdrowia i wzajemnego zrozumienia, które potrzebne jest każdemu z nas. Praca w górnictwie jest nie tylko trudna, ale przede wszystkim związana z dużym ryzykiem, dlatego z tym większym szacunkiem należy traktować ludzi, którzy właśnie z takim zawodem związali swoje życie.

Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Uroczystości Barbórkowe w Sosnowcu

godz. 10:00 – msza św. Kościół Matki Bożej Częstochowskiej (Porąbka)

godz. 13:00 – teren byłej kopalni „Sosnowiec” (szyb Anna)

13:00 – rozpoczęcie uroczystości i przywitanie gości

13:05 – przemówienia okolicznościowe

13:15 – przekazanie sztandaru

13:20 - zakończenie

godz. 15:00 Tablica przy ul. Wojska Polskiego 6 (budynek Wyższej Szkoły Medycznej)

15:00 – rozpoczęcie uroczystości i przywitanie gości

15:05 – przemówienia okolicznościowe

15:10 – składanie kwiatów

15:15 – zakończenie oficjalnych uroczystości (hymn górniczy)

15:20 – przemarsz z Sosnowiecką Orkiestrą Dętą w pobliże ronda Kopalni Niwka Modrzejów do lampki górniczej

Uroczystości uświetni orkiestra górnicza.

 

 

 

 

 

powrót
  • 21
  • lutego 2020Piątek
Imieniny: Eleonora, Piotr, Gumbert
Pogoda:
  • 4oCTeraz
  • 4oCJutro
  • 5oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej