SCOP zaprasza na bezpłatne szkolenie

Poleć znajomym
 

SCOP zaprasza na bezpłatne szkolenie

Sosnowieckie Centrum Organizacji Samorządowych zaprasza na bezpłatne szkolenie w temacie FUNDRAISING ORAZ WSPÓŁPRACA ORGANIZACJI Z ADMINISTRACJĄ SAMORZĄDOWĄ W ZAKRESIE POZYSKIWANIA DOTACJI, które odbędzie się 14 grudnia w godzinach 10.00 - 15.00 w Sali Sesyjnej (319) Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, przy Alei Zwycięstwa 20.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia pod numerem telefonu: 32 263 32 76 - liczba miejsc ograniczona. 

Szkolenie poprowadzi Pan Andrzej Rybus-Tołłoczko, administratywista, współprzewodniczący Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, przewodniczący Konwentu Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego od 10 lat pracuje w urzędach samorządowych i rządowych, współpracownik Centrum ds. Organizacji Pozarządowych w Płocku, pełnomocnik wojewody mazowieckiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, a obecnie pełnomocnik Burmistrza Raciąża ds. współpracy społeczno-gospodarczej. Prowadził wiele szkoleń z Modelu Współpracy oraz Standardów Rad Działalności Pożytku Publicznego, tworzenia partnerstw, działania samorządów, szkolił w całej Polsce przedstawicieli organizacji pozarządowych i urzędów z pozyskiwania środków, ochrony danych osobowych, zmian w prawie, wprowadzania narzędzi partycypacyjnych. Od 18 lat w sektorze pozarządowym, gdzie wpierw zarządzał własną organizacją, która prowadziła świetlice dla dzieci w Warszawie, obecnie związany z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Ostrołęce, Chorągwią Mazowiecką Związku Harcerstwa Polskiego, Fundacją KSK i Federacją Organizacji Pozarządowych "Pomocni Mazowszu". Jest w nich między innymi administratorem bezpieczeństwa informacji i osobą pozyskującą środki.

PROGRAM SZKOLENIA:

Fundraising:
działalność odpłatna pożytku publicznego
działalność nieodpłatna pożytku publicznego,
działalność gospodarcza
darowizny,
darowizny CIT i PIT,
zbiórki publiczne,
loterie, aukcje a przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy,
fundrising,
crowdfunding.
 
Współpraca organizacji z administracją samorządową w zakresie pozyskiwania dotacji:
Oferta realizacji zadania publicznego w trybie konkursowych i tzw. "małego grantu": plan i harmonogram, opracowanie rezultatów, opracowanie kosztorysu. Umowa o realizację zadania publicznego a kontrola m.in.: zasady przesuwania środków, terminy realizacji zadania, zasady promocji, Sprawozdanie z realizacji zadania publicznego w trybie konkursowych i tzw. "małego grantu": rozliczenie przez rezultat,
opis dokumentów księgowych.

powrót
  • 7
  • grudnia 2019Sobota
Imieniny: Ambroży, Marcin, Ninomysł, Agaton, Marcisław
Pogoda:
  • 5oCTeraz
  • 4oCJutro
  • 6oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej