Razem z nami wspieraj WOŚP. Weź udział w naszych aukcjach

Poleć znajomym
 

Razem z nami wspieraj WOŚP. Weź udział w naszych aukcjach

Sosnowiec ponownie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W niedzielę bawiliśmy się od rana. Najpierw w hali przy Braci Mieroszewskich, a od popołudnia przy Górce Środulskiej. Jednak najważniejsze są datki i aukcje, a tych ostatnich mamy dla Was mnóstwo.

Złoty sosnowiecki paszport - zostań naszym VIP-em (kliknij w link)

Ponieważ wiemy, że wiele osób spoza Sosnowca miało obawy, czy może wjechać do miasta nie posiadając paszportu, stworzyliśmy taki "dokument" i wydawaliśmy paszporty z naszym atestem ;) Paszporty otrzymali nie tylko sosnowiczanie i Zagłębiacy, ale też Ślązacy i mieszkańcy dziesiątek polskich miast.

10 edycji paszportów przedstawiało najciekawsze miejsca w naszym mieście – m.in. ogrody jordanowskie, zabytki, największy w Polsce wodny tor przeszkód Aquator, kompleks wyciągów do wakeboardu i nart wodnych Wake Zone, ścianka wspinaczkowa Poziom 450 i wiele innych.

Paszporty stały się już elementem popkultury, ale teraz szukamy specjalnego sosnowieckiego VIP-a – właściciela jedynej, złotej wersji „dokumentu”.

Przedmiotem aukcji jest jedyny, NIEPOWTARZALNY i LIMITOWANY, złoty sosnowiecki paszport. Jego właściciel przez rok będzie naszym VIP-em i będzie miał darmowy wstęp na wybrane imprezy miejskich jednostek kultury, a także do wybranych obiektów sportowych i kulturalnych.

Szczegółowe informacje
mail: p.pluta@um.sosnowiec.pl tel. +48 32 296 0 680
Wydział Kultury i Promocji Miasta

Zostań patronem sosnowieckich Stawików (kliknij w link)

Stawiki w Sosnowcu - zielone płuca miasta, główne miejsce odpoczynku i rekreacji sosnowiczan. Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2018 zdaniem internautów. Od 2017 roku to także nowe drogi rowerowe, ścieżki dla pieszych, nowe alejki, ławki i miejsca parkingowe. Biegający mają do dyspozycji 200-metrową bieżnię z poliuretanu.

Latem spragnieni słońca korzystają ze 100-metrowej plaży oraz kąpieliska. Stawiki to również prywatna inicjatywa, Wake Zone Stawiki, którą tworzą: pięciosłupowy wyciąg do wakeboardu i nart wodnych, wyciąg szkoleniowy 2.0, bar, sklep wakeboardowy, wypożyczalnia sprzętu, strefa rekreacji, stacja street workoutu, plac zabaw dla dzieci, a także aquator - niezwykły tor przeszkód na wodzie.

Tuż obok, w lesie między Stadionem Ludowym a Stawikami, znajduje się ścieżka edukacyjna, dzięki której każdy może poznać faunę i florę okolicy. Dojedziesz tutaj Sosnowieckim Rowerem Miejskim, a wkrótce, dzięki inicjatywie z Budżetu Obywatelskiego, powstanie tutaj

Stawiki przyciągają tych, którzy potrzebują odpoczynku, a także tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas. To niezwykłe miejsce, które każdego dnia, niezależnie od pogody, odwiedzają mieszkańcy całego regionu.

Przedmiotem aukcji jest patronat nad Stawikami. Zwycięzca dostanie możliwość wybrania nazwy, którą może być imię i nazwisko osoby oferującej najwyższą kwotę, a w przypadku firmy – jej nazwa, która znajdzie się na dwóch tablicach – jednej od strony ulicy Sobieskiego, drugiej o strony Stadionu Ludowego.

W 2018 roku licytację wygrał Zespół Szkół Prywatnych "Twoja Przyszłość". Suma, jaką placówka przekazała na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyniosła aż 5800 złotych! Od 2019 nowym patronem Stawików jest marka ObokMnie.pl. Jej właścicielem jest sosnowiecka firma. Dzięki licytacji, na konto WOŚP trafiło 6100 złotych.

Patronat udzielony począwszy od momentu ustawienia i odsłonięcia tablic (nie wcześniej niż 16 kwietnia 2020 roku), do 28 lutego 2021 roku. Koszt oznakowania po stronie Urzędu Miejskiego.

Dochód z licytacji zostanie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Urząd Miejski zastrzega sobie prawo do zakwestionowania proponowanej nazwy jeśli będzie wulgarna, łamała ogólnie przyjęte dobre obyczaje, godziła w dobre imię miasta lub będzie miała charakter agitacyjny.


Roczny wstęp na wydarzenia w sosnowieckiej Muzie (kliknij w link)

Sala widowiskowo-koncertowa Muza to rozrywkowo-kulturalne centrum Sosnowca. Niegdyś jedyne kino w mieście, dzisiaj sala koncertowa, a także projekcje filmowe.

Na nowoczesnej scenie pojawiają gwiazdy światowego formatu.

Jeszcze nie tak dawno na scenie gościliśmy zespół Dżem, The Dumplings, Kabaret Łowcy.B, Fisz Emade Tworzywo, Hannę Banaszak Śląską Orkiestrę Kameralną czy też Muńka Staszczyka. Plan na kolejne miesiące jest jeszcze ciekawszy.

Zwycięzca licytacji, począwszy od marca do końca 2020 roku, będzie uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach w Muzie. Raz w miesiącu do dyspozycji będzie miał PODWÓJNE ZAPROSZENIE na wybrane przez siebie wydarzenie*. W sumie zwycięzca aukcji otrzyma maksymalnie 10 podwójnych zaproszeń.

*Dotyczy wydarzeń organizowanych przez Klub im. Jana Kiepury.


Owca z Sosnowca. Jak będzie miała na imię? (kliknij w link)

Jesienią 2019 roku, w sosnowieckim mini zoo w Kazimierzu Górniczym, na świat przyszła piękna owca grzywiasta. Cudowne Maleństwo ma się dobrze i jest oczkiem w głowie naszego mini zoo.

Niezwykle urokliwa owieczka nie ma jednak jeszcze imienia. To możesz wybrać TY, a przy okazji wesprzeć potrzebujących!

Zwycięzca licytacji będzie mógł wybrać imię dla naszej owieczki. Zostanie także uhonorowany tabliczką, która zawiśnie w sosnowieckim mini zoo.

Urząd Miejski zastrzega sobie prawo do zakwestionowania proponowanej nazwy, jeśli będzie wulgarna, łamała ogólnie przyjęte dobre obyczaje, godziła w dobre imię miasta lub będzie miała charakter agitacyjny.

 

Ławeczka WOŚP w Parku Sieleckim (kliknij TUTAJ)

Największy park w centrum miasta z kilkudziesięcioma gatunkami drzew. Powstał na początku XIX wieku, a dzisiaj jest areną wielu imprez, m.in. Sosnowiec Fun Festival (Dni Sosnowca), zlot foodtrucków i inne. W starszej części znajduje się pierwszy w mieście ogród jordanowski, a w nowszej rolkowisko i strefa relaksu.

Teraz Ty możesz również w nim zaistnieć. Przedmiotem aukcji jest niezwykła ławeczka WOŚP umiejscowiona w Parku Sieleckim. Imię i nazwisko zwycięzcy, bądź nazwa firmy, zostanie umieszczona na tabliczce, która zawiśnie na ławeczce. Tabliczka na ławce będzie wisiała przez rok.

Urząd Miejski zastrzega sobie prawo do zakwestionowania proponowanej nazwy, jeśli będzie wulgarna, łamała ogólnie przyjęte dobre obyczaje, godziła w dobre imię miasta lub będzie miała charakter agitacyjny.

 

Limitowana edycja sosnowieckich gadżetów (kliknij w link)

Jesteś z Sosnowca? Kochasz Zagłębie? Mamy coś dla Ciebie. Limitowaną edycję sosnowiecko-zagłębiowskich gadżetów. Coś dla duszy i ciała.

Pochwal się znajomym, pokaż rodzinie spoza miasta, jakie fajne rzeczy mamy w Sosnowcu.

Zestaw zawiera:
Granatowy polar Sosnowiec Łączy 2 szt. (rozm. L/XL)
Kurtka Patrick Zagłębie Sosnowiec (rozm. L)
Dwa sosnowieckie paszporty
Kubek "Jestem z Zagłębia, Tak z Sosnowca" 2 szt.
Biały t-shirt "Jestem z Sosnowca, Tak z Zagłębia" (rozm. L)
Granatowe polo męskie "Jestem z Sosnowca, Tak z Zagłębia" (rozm. L)
Sosnowiec. Spacerownik historyczny
Sosnowiec Retro Kryminały
Smycz "Jestem z Sosnowca, Tak z Zagłębia" 2 szt.
Biały t-shirt Zuzia x2 (rozmiar dla dzieci 6-8 lat)
Odblask Zuzia 2 szt.
Ołówek żyrafa i słoń
Brelok żyrafa 2 szt.
Odblask "Jestem z Sosnowca, Tak z Zagłębia" 2 szt.
Konfitura Sosnowoc (czarna porzeczka i truskawka) 2 szt.
Rycina w drewnie autorstwa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci o. Sosnowiec

 

Medal Mistrza Świata w Kickboxingu (kliknij w link)

 

Gabriel Fordymacki, to sosnowiczanin, który w 2017 roku zdobył mistrzostwo świata w kickboxingu. 29 października tego roku We Włoszech zdobył 2 złote medale, a jeden z nich postanowił oddać na cele dobroczynne.

Dzisiaj każdy może mieć taki medal. Jak mówi sam sportowiec, medal ma dla niego ogromną wartość, bo jest to pierwszy medal na Mistrzostwach Świata. Okupiony był wieloma miesiącami ciężkich treningów, wyrzeczeń, a nawet kontuzją.

W samym turnieju wzięło udział 4 000 zawodników z 87 państw, a sosnowiczanin stoczył aż 8 walk.

Przedmiotem aukcji jest złoty medal z Mistrzostw Świata Kickboingu we Włoszech w 2017 roku.

 

Trenuj z piłkarzami Zagłębia Sosnowiec (kliknij w link)

 

Poczuj się jak profesjonalny piłkarz i przejdź prawdziwy trening drużyny Fortuny I ligi. Weź udział w zajęciach przygotowujących Zagłębie Sosnowiec do rundy wiosennej zaplecza Ekstraklasy. Chcesz sprawdzić się w rywalizacji z Szymonem Pawłowskim? Strzelić bramkę Matko Perdijicowi? Pokazać, że dryblujesz jak Fabian Piasecki? Poczuj emocje na murawie i pracuj razem z Dariuszem Dudkiem. Pokaż się sztabowi szkoleniowemu.

Przedmiotem licytacji jest udział w treningu pierwszej drużyny Zagłębia Sosnowiec (termin do ustalenia)

 

Sosnowieckie gadżety dla niej i dla niego (kliknij w link)

 

Z okazji 28. Finału WOŚP, jedyne w swoim rodzaju miśki: Dziewczyna z Sosnowca i Chłopak z Sosnowca.

Misiek dla najmłodszych, a dla tych nieco starszych koszulki: Dziewczyna z Sosnowca (rozm. M) i Chłopak z Sosnowca (rozm. L).

Więcej aukcji, kliknij TUTAJ

Szczegółowe informacje
mail: p.pluta@um.sosnowiec.pl tel.- +48 32 296 0 680
Wydział Kultury i Promocji Miasta

powrót
  • 10
  • kwietnia 2020Piątek
Imieniny: Grodzisław, Makary, Pompejusz, Marek, Apoloniusz
Pogoda:
  • 12oCTeraz
  • 12oCJutro
  • 15oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiem
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej