Sosnowiczanie szyją maseczki!

Poleć znajomym
 

Sosnowiczanie szyją maseczki!
Sosnowiec jak zawsze solidarny. Lokalne środowiska wystąpiły z inicjatywą wsparcia dla jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w zaopatrzeniu w środki ochrony.
 
Podczas przerwy w realizacji swoich obowiązków pracownicy Żłobka Miejskiego i Klubów Dziecięcych oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będą szyć maseczki ochronne. Ich śladem  poszli również sosnowieccy seniorzy.
 
- Rozumiejąc potrzeby postanowili przyłączyć się do akcji i w wolnym czasie będą również zajmować się szyciem. Cała akcja zrodziła się spontanicznie. Urząd Miejski dostarczy niezbędne materiały, z których powstaną maseczki dla jednostek organizacyjnych pomocy społecznej. Trzeba w tym miejscu podkreślić, że nie chodzi tutaj o masaczeki dla szpitali. Liczymy na to, że wśród mieszkańców naszego miasta znajdą się naśladowcy tak potrzebnej teraz idei – podkreśla Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta miasta ds. funduszy zewnętrznych i polityki społecznej.
 
Wszystkich chętnych do pomocy prosimy o kontakt pod nr tel. 32 296-23-01 lub mailowo: wps@um.sosnowiec.pl 
 
- Jeśli ktoś chce wspomóc akcję szycia maseczek ochronnych to prosimy o materiał, bawełnę. Niestety jest jeden niezbędny warunek, że musi to być nowy materiał – my go odbierzemy i chętne osoby uszyją kolejne sztuki – dodaje Anna Jedynak.
powrót
  • 5
  • kwietnia 2020Niedziela
Imieniny: Irena, Wincenty, Borzywoj, Tristan
Pogoda:
  • 7oCTeraz
  • 14oCJutro
  • 14oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiem
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej