Trwa wielka dezynfekcja miasta

Poleć znajomym
 

Trwa wielka dezynfekcja miasta

Miejski Zakład Usług Komunalnych rozpoczął na ogromną skalę dezynfekcję infrastruktury miejskiej. Przejścia podziemne, windy, wiaty przystankowe od 25 marca będą odkażane.

- Przed naszymi służbami ogromna praca do wykonania. Samych wiat mamy prawie 300, do tego dochodzi podobna liczba poręczy. Dezynfekcja chemiczna będzie przeprowadzana metodą natryskową,  dlatego pracownicy MZUK będą pracować w specjalnych strojach oraz maskach filtracyjnych, które zalecane są jako element ochrony osobistej przy wykonywaniu prac z użyciem substancji chemicznych – wyjaśnia Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta miasta.

Dezynfekowane będą nie tylko poręcze, wiaty autobusowe, tramwajowe wraz z ławkami i tablicami ogłoszeń, ale również przejścia podziemne (19), platformy dla osób z niepełnosprawnościami (28) oraz windy miejskie z zewnątrz i wewnątrz (5 urządzeń). Dezynfekcja prowadzona będzie zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Służby miejskie proszą o stosowanie się do zaleceń. Kiedy trwa dezynfekcja należy zachować bezpieczną odległość i pozwolić pracownikom MZUK na przeprowadzenie prac.   

- Dezynfekcję będziemy prowadzili tyle, ile będzie trzeba . Oczywiście nie da się tego wszystkiego zrobić w ciągu jednego dnia – mówi zastępca prezydenta miasta.

 

powrót
  • 5
  • kwietnia 2020Niedziela
Imieniny: Irena, Wincenty, Borzywoj, Tristan
Pogoda:
  • 7oCTeraz
  • 14oCJutro
  • 14oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiem
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej