Miasto kupiło automaty do dezynfekcji rąk

Poleć znajomym
 

Miasto kupiło automaty do dezynfekcji rąk

Każdy żłobek miejski i każde miejskie przedszkole zostaną wyposażone w specjalne urządzenie do dezynfekcji rąk. Automaty, które kupiło miasto właśnie dotarły do Sosnowca.

Urządzenia są bardzo proste w obsłudze i utrzymaniu. - Wystarczy wsunąć ręce jak pod popularne w punktach gastronomicznych suszarki do rąk, a znajdujący się w automacie czujnik ruchu spryska ręce płynem do dezynfekcji – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Pracownicy żłobków i przedszkoli nie będą mieli problemu z utrzymaniem urządzeń, wystarczy na bieżąco uzupełniać płyn.

Automaty trafią do placówek jeszcze przed ich uruchomieniem, czyli do 13 maja. W sumie miasto kupiło sto urządzeń za około 200 tysięcy złotych. Automaty zostaną dostarczone także do wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

W sumie na przygotowanie żłobków i przedszkoli miasto wydało blisko pół miliona złotych. – Kupiliśmy 13 tysięcy rękawiczek, 2 tysiące przyłbic ochronnych i maseczek, 600 fartuchów oraz 1150 litrów płynu do dezynfekcji rąk i prawie 500 litrów płynów do dezynfekcji powierzchni – wylicza prezydent Sosnowca.

powrót
  • 30
  • maja 2020Sobota
Imieniny: Feliks, Ferdynand, Jan, Andronik, Sulimir
Pogoda:
  • 14oCTeraz
  • 10oCJutro
  • 17oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP