Wielcy Zagłębiacy na patronów

Poleć znajomym
 

Wielcy Zagłębiacy na patronów

Jan Kiepura patronem teatru? Władysław Szpilman w operze? Wielcy Sosnowiczanie, Zagłębiacy zasługują na uhonorowanie ich twórczości nie tylko na arenie sosnowieckiej, ale ogólnopolskiej.

Jakiś czas temu radni wojewódzcy zadecydowali, że patronem lotniska w Pyrzowicach będzie Wojciech Korfanty. Wybitny Ślązak, który zasłużył się dla całego kraju. - To dobra decyzja i należy ją uszanować - mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

W Sosnowcu mamy też postaci, które zasługuję na uhonorowanie nie tylko w Sosnowcu, ale także w województwie i całej Polsce. Czy wybitny pianista, Władysław Szpilman, nie zasługiwałby na patronat nad jedną z sal w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach? Czy Jan Kiepura, uczestnik I Powstania Śląskiego i aktor czołowych teatrów świata, nie zasługiwałby na patronat nad np. Teatrem Rozrywki w Chorzowie?

Prezydent Sosnowca, w tej sprawie wysłał list do Marszałka Województwa Śląskiego, Jakuba Chełstowskiego, aby uhonorował tych dwóch, wielkich artystów.

Warto pamiętać, że żadna z sosnowieckich instytucji kultury nie jest dotowana ze środków wojewódzkich, a zarazem żadna z nich nie mieści się w Sosnowcu.

Pismo do pobrania - kliknij TUTAJ

powrót
  • 26
  • września 2020Sobota
Imieniny: Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper
Pogoda:
  • 10oCTeraz
  • 11oCJutro
  • 11oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP