Będą nowe inwestycje. Znamy wyniki VII edycji Budżetu Obywatelskiego

Poleć znajomym
 

Będą nowe inwestycje. Znamy wyniki VII edycji Budżetu Obywatelskiego

Mieszkańcy zadecydowali. Znamy już pomysły sosnowiczan, które zostaną zrealizowane dzięki VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Z ponad 100 projektów poddanych pod głosowanie, do realizacji w 2021 roku trafi 31.

Sosnowiczanie mogli głosować na projekty w dwóch strefach: ogólnomiejskiej i rejonowej. W tegorocznym głosowaniu udział wzięło blisko 22 tys. sosnowiczan uprawnionych do głosowania. Podobnie jak w roku ubiegłym, głosy mogli oddawać wszyscy mieszkańcy miasta, niezależnie od wieku. W sumie drogą elektroniczną mieszkańcy Sosnowca oddali 38 643 głosy. - W ramach VII edycji w 2021 roku do realizacji zostanie przekazanych 29 projektów z rejonów konsultacyjnych oraz 2 projekty ze strefy ogólnomiejskiej. Najwięcej głosów, 6414, mieszkańcy oddali na projekt w strefie ogólnomiejskiej pod nazwą „Tężnia solankowa w Parku Sieleckim – Zdrowie i wypoczynek dla wszystkich”. Spośród projektów rejonowych najlepszy wynik zaliczył projekt „Perła Pogoni – rewitalizacja gloriety w Parku Dietla” z wynikiem 791 głosów. Wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznym głosowaniu serdecznie dziękuję – powiedział prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Wartość szacunkowa tężni w Parku Sieleckim to 800 tys. zł, z kolei rewitalizacja gloriety to 470 tys. zł.

W ramach VII edycji powstaną m.in. PsiLądek dobrej zabawy przy ul. Królewskiej, ścieżka zdrowia przy ul. Ostrogórskiej, plac zabaw przy ul. Dworskiej, strefa rolkowo-tyrolkowa przy ul. Lenartowicza, nowe chodniki wraz z zatokami parkingowymi na osiedlu Juliusz, plac zabaw przy PM 39 w Zagórzu, jak również zrewitalizowana zostanie przestrzeń miejska w rejonie ulicy Długosza czy park przy ul. Okrzei.

Najchętniej w głosowaniu brali udział mieszkańcy w przedziale wiekowym 36-45 (25 %) oraz 26-35 (prawie 21%). Najwyższą frekwencję zanotowaliśmy w Milowicach (21,13%) Ostrowach (18.87%) oraz w Maczkach (14,69%).

W załączniku szczegółowe wyniki i statystyczne ujęcie VII edycji BO w Sosnowcu.

WYNIKI i statystyki - kliknij TUTAJ

powrót
  • 2
  • grudnia 2020Środa
Imieniny: Bibiana, Bibianna, Aurelia, Wiktoryn, Zbylut
Pogoda:
  • -3oCTeraz
  • 1oCJutro
  • 3oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP