... i pozamiatane

Poleć znajomym
 

... i pozamiatane

Nowe cudo w Miejskim Zakładzie Usług Komunalnych. Najnowszy sprzęt do sprzątania ulic Sosnowca już od środy, 11 listopada, dba o porządek w mieście.

 

Nowy pojazd zakupiony przez MZUK, to fachowo „podciśnieniowa zamiatarka podwoziowa” CityRay firmy Ceksan. Pojazd kilku dni temu dotarł do Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych. W poniedziałek testowo czyścił ulicę Mościckiego. - To kompaktowy, ale bardzo wydajny sprzęt. Sosnowiec zyskał jedną z najnowszych i technicznie najbardziej zaawansowanych maszyn tego typu - przyznaje Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta miasta.

 

CityRay 6 na sosnowieckie ulice wyjechał w środę, 11 listopada. Jest bardzo zaawansowany technologicznie. W trakcie zamiatania może się poruszać do 15 km/h. Zabrudzenie do zbiornika o pojemności 6 m3 zasysane jest za pomocą dwóch ssaw umieszczonych po lewej jak i prawej stronie pomiędzy osiami pojazdu. Zamiatarka wyposażona jest w system PM 10 zmniejszający emisję pyłów i cząstek. Szczotki, znajdujące się z boku pojazdu, napędzane są za pomocą silników hydraulicznych z możliwością regulacji obrotów z poziomu kabiny kierowcy. Urządzenie posiada system zraszania, który można w każdej chwili wyłączyć.

Pojazd kosztował MZUK prawie 800 tysięcy złotych. To kolejny sprzęt floty MZUK, który dba o czystość w mieście. Wcześniej zakupione zostały m.in.: tzw. glutony, czyli  miejskie odkurzacze.

powrót
  • 4
  • grudnia 2020Piątek
Imieniny: Klemens, Chrystian, Barbara, Krystian, Hieronim
Pogoda:
  • 3oCTeraz
  • 8oCJutro
  • 11oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP