Powszechny Spis Ludności 2021 - możesz spisać się w Urzędzie Miejskim

Poleć znajomym
 

Powszechny Spis Ludności 2021 - możesz spisać się w Urzędzie Miejskim

Nie posiadasz komputera, nie masz dostępu internetu? Możesz spisać się w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu

Dla osób, które nie posiadają komputera lub dostępu do internetu Gminne Biuro Spisowe w Sosnowcu uruchomiło stanowisko komputerowe z dostępem do internetu, czynne w godzinach pracy Urzędu:

poniedziałek od 7:30 do 18:000;

od wtorku do czwartki od 7:30 do 15:30.

piątek od 7:30 do 13:00

Wizytę w Urzędzie należy poprzedzić telefonem pod numer 32 296 08 60, w celu ustalenia terminu.

Spisu wszystkich osób będących we wspólnym gospodarstwie domowym może dokonać jedna osoba. Przystępując do samospisu należy przygotować numery PESEL wszystkich spisywanych osób oraz posiadać informacje dot. między innymi: wykształcenia, sytuacji zawodowej, mieszkania (metraż, ogrzewanie, data wybudowania budynku itp.). Dane podajemy na dzień 31 marca 2021 roku.

O co nas zapytają oraz jak się spisać?

Pytania dotyczyć będą m. in. obszaru demografii, aktywności ekonomicznej osób, poziomu wykształcenia oraz stanu i charakterystyki zasobów mieszkaniowych.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 będzie pierwszym w historii polskich spisów ludności, w którym podstawową i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Dzięki aplikacji spisowej można się spisać wygodnie i bezpiecznie w domu o dowolnej porze. Aplikacja spisowa będzie dostępna na stronie internetowej: spis.gov.pl od 1 kwietnia do końca spisu.

Wszystkie przekazywane w czasie spisu dane zostaną objęte tajemnicą statystyczną - będą starannie zabezpieczone oraz nie zostaną nikomu ujawnione.

Gdzie znaleźć informację o spisie?

Więcej informacji o Narodowym Spisie Powszechnym 2021 można uzyskać na stronie internetowej spis.gov.pl oraz dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99.

Czy muszę się spisać?

Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

 

powrót
  • 13
  • kwietnia 2021Wtorek
Imieniny: Justyn, Marcjusz, Marcin, Hermenegilda, Przemysł
Pogoda:
  • 4oCTeraz
  • 4oCJutro
  • 1oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP