Drogowcy gotowi do zimy

Poleć znajomym
 

Drogowcy gotowi do zimy

Sosnowieccy drogowcy przygotowują się intensywnie do nadchodzącego sezonu zimowego. W kilku miejscach naprawiają lub wymieniają uszkodzoną nawierzchnię. Od 3 listopada prowadzą roboty na estakadzie w kierunku ulicy Orlej. W tej chwili zrywają zniszczoną nawierzchnię, a w jej miejsce w piątek ułożony zostanie nowy asfalt. Układanie świeżej warstwy będzie wiązało się z kilkugodzinnym zamknięciem wiaduktu w kierunku ul. Orlej.

- Po porannym, piątkowym szczycie wiadukt w kierunku ul. Orlej zostanie zamknięty, by wykonawca mógł ułożyć nową nawierzchnię na całej szerokości drogi, od mostu na Przemszy w kierunku ul. Orlej – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu. Na te kilka godzin objazd zostanie poprowadzony dołem, a więc rondem Józefy Siwikowej pod estakadą. Na wiadukt będzie można wrócić ślimakiem.

Kilka dni później, 8 listopada rozpocznie się przebudowa mostku w ciągu ul. KWK Kazimierz-Juliusz nad Rowem Mortimerowskim. Inwestycja potrwa ok. 3 miesięcy i będzie się wiązała ze zmianą organizacji ruchu.

 

Zostanie ustawiona tymczasowa sygnalizacja świetlna oraz ruch wahadłowy. – W tym przypadku dodatkowo będzie wyznaczona osoba do kierowania ruchem, która będzie odpowiedzialna za przepuszczanie w pierwszej kolejności autobusów komunikacji miejskiej – dodaje Rafał Łysy.

powrót
  • 5
  • grudnia 2021Niedziela
Imieniny: Anastazy, Kryspina, Sabina, Kryspin, Gerald
Pogoda:
  • 1oCTeraz
  • 0oCJutro
  • -1oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP

BeePathNet - Pszczela Ścieżka