Bezpłatne badania stomatologiczne dla dzieci i młodzieży

Poleć znajomym
 

Bezpłatne badania stomatologiczne dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy wszystkie dzieci zamieszkałe w Sosnowcu w wieku od 6 do 12 lat oraz w wieku 15 lat do udziału w Programie profilaktyki próchnicy u dzieci i młodzieży szkolnej realizowanego i finansowanego przez gminę Sosnowiec.

W ramach bezpłatnych badań stomatologicznych wykonywane będą:

•    Przegląd jamy ustnej u każdego z uczestników. Po jego przeprowadzeniu dzieci wraz z rodzicami otrzymają informację o stwierdzonym stanie jamy ustnej oraz instruktażem prawidłowego szczotkowania zębów,

•    Przeprowadzenie zabiegu jednokrotnego lakierowania zębów stałych (wskazania do lakierowania zębów stałych lekarz stomatolog ocenia indywidualnie u każdego dziecka, biorąc pod uwagę stopień ryzyka próchnicy, zwyczaje żywieniowe oraz nawyki higieniczne).

- W sumie programem zostanie objętych 1500 młodych sosnowiczan. Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 37 tys. zł. Zachęcam rodziców aby umożliwili swoim pociechom skorzystanie z badań i od najmłodszych lat wyrobili w nich nawyk dbania o zęby – podkreśla prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Z bezpłatnych badań można korzystać do 9 grudnia. Realizowane będą w Specjalistycznym Centrum Profilaktyki, Leczenia i Rehabilitacji „Medyk” przy ul. Kaliskiej 41 od poniedziałku do czwartku w godzinach od. 8.00 do 18.00 oraz w piątek od godziny 8.00 do godziny 15.00, a także w Centrum Medycznym DosMedica Med Spa przy ul. Czarnej 7 od poniedziałku do piątku w godzinach od. 9.00 do 20.00 oraz  w sobotę od godziny 8.00 do 20.00.

powrót
  • 24
  • października 2018Środa
Imieniny: Filip, Salomon, Marcin, Pamfilia, Boleczest
Pogoda:
  • 9oCTeraz
  • 5oCJutro
  • 7oCPojutrze
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej