„Too Young To Drink” także w Sosnowcu

Poleć znajomym
 

Sosnowiec już po raz czwarty bierze udział w międzynarodowej kampanii społecznej pn.  „Too Young To Drink” (Za Młody By Pić) organizowanej przez European FASD Alliance ze Szwecji, mającej na celu zwiększenie świadomości zagrożeń spowodowanych konsumpcją alkoholu przez kobiety w czasie ciąży. Miło nam poinformować, że działania naszej gminy wspiera m.in.: piosenkarka Danuta Błażejczyk - kliknij TUTAJ

W ramach tegorocznej kampanii w placówkach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego realizowany będzie program profilaktyczny pn. „FAS – Masz wybór”,  dotyczący przeciwdziałania występowaniu  FAS (Płodowy Zespół Alkoholowy)  i FASD (Spektrum Poalkoholowych Uszkodzeń Płodu). Do wszystkich sosnowieckich ponadpodstawowych szkół zostały wysłane materiały edukacyjno – informacyjne (plakat, ulotka oraz książka Barbary Bernfeld i Jacka Mazurkiewicza pt. „Za młody, by pić” – Naruszenie prawa do życia lub zdrowia dziecka przez pijące alkohol kobiety w ciąży) pomocne do przeprowadzenia zajęć z młodzieżą na temat FAS i FASD.

 

Plakaty kampanii przekazano do Terenowych Punktów MOPS w Sosnowcu, do kościołów, do przychodni zdrowia, a także do Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Na Facebook-u, na stronie organizatora kampanii prowadzona jest akcja informacyjno – propagandowa kampanii „Too Young To Drink”, na której umieszczono m.in.:  fotografie z Sosnowca.

powrót
  • 23
  • maja 2018Środa
Imieniny: Dezydery, Iwona, Symeon, Michał, Emilia
Pogoda:
  • 23oCTeraz
  • 18oCJutro
  • 21oCPojutrze
Sosnowiec Dla Niepodległości
Walka ze smogiem
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2018/2019ŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej