„Too Young To Drink” także w Sosnowcu

Poleć znajomym
 

Sosnowiec już po raz czwarty bierze udział w międzynarodowej kampanii społecznej pn.  „Too Young To Drink” (Za Młody By Pić) organizowanej przez European FASD Alliance ze Szwecji, mającej na celu zwiększenie świadomości zagrożeń spowodowanych konsumpcją alkoholu przez kobiety w czasie ciąży.

W ramach tegorocznej kampanii w placówkach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego realizowany będzie program profilaktyczny pn. „FAS – Masz wybór”,  dotyczący przeciwdziałania występowaniu  FAS (Płodowy Zespół Alkoholowy)  i FASD (Spektrum Poalkoholowych Uszkodzeń Płodu). Do wszystkich sosnowieckich ponadpodstawowych szkół zostały wysłane materiały edukacyjno – informacyjne (plakat, ulotka oraz książka Barbary Bernfeld i Jacka Mazurkiewicza pt. „Za młody, by pić” – Naruszenie prawa do życia lub zdrowia dziecka przez pijące alkohol kobiety w ciąży) pomocne do przeprowadzenia zajęć z młodzieżą na temat FAS i FASD.

 

Plakaty kampanii przekazano do Terenowych Punktów MOPS w Sosnowcu, do kościołów, do przychodni zdrowia, a także do Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Na Facebook-u, na stronie organizatora kampanii prowadzona jest akcja informacyjno – propagandowa kampanii „Too Young To Drink”, na której umieszczono m.in.:  fotografie z Sosnowca.

powrót
  • 22
  • września 2017Piątek
Imieniny: Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim
Pogoda:
Brak połączenia z bazą pogody.
Program Rodzina 500+ŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej