Znamy realizatorów programu in vitro w Sosnowcu w 2018 r. - trwa rekrutacja

Poleć znajomym
 

Znamy realizatorów programu in vitro w Sosnowcu w 2018 r. - trwa rekrutacja

INVIMED-T Sp. z o.o. oraz Centrum BOCIAN Sp. z o.o. będą w 2018 r. realizatorami programu polityki zdrowotnej pn. „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Sosnowca w latach 2017-2020”. 9 kwietnia 2018 r. o godz. 8.00 rozpocznie się rekrutacja.  Osoby zainteresowane udziałem w programie mogą zgłosić się do jednego z realizatorów z wnioskiem oraz oświadczeniem. Każdy z realizatorów dysponuje limitem 20 miejsc.

Obie kliniki zostały wybrane w wyniku procedury konkursowej. W 2018 r. podobnie jak w ubiegłym roku z programu in vitro skorzysta 40 par. Tegoroczny nabór par do programu rozpocznie się w kwietniu. - Z dofinansowania na leczenie niepłodności w ciągu czterech skorzysta  ponad 160 par. Zarezerwowaliśmy na ten cel 800 tys. zł. Możemy już się pochwalić radosną wiadomością. Kilkanaście dni temu na świat przyszła mała sosnowiczanka, pierwsze dziecko z sosnowieckiego programu leczenia niepłodności metodą in vitro. To świadczy o tym, że nasz program jest potrzebny i skuteczny – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Z możliwości dofinansowania do procedury in vitro skorzystało w ubiegłym roku 35 par. U 30 par przeprowadzono transfer, z czego aż 10 par cieszy się ciążą. Co więcej, jedna z tych ciąż jest mnoga Sosnowiecki program dofinansowania metody in vitro obejmuje dofinansowanie do wysokości 80 procent kosztów (łącznie nie więcej niż 5tys. zł) co najmniej jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Różnicę pomiędzy całkowitym kosztem procedury a dofinansowaniem ponoszą pacjenci. Maksymalna liczba zabiegów, do których przysługuje dofinansowanie, to trzy zabiegi. Na podstawie za wartych umów z realizatorami programu w ubiegłym roku gmina wydała na ten cel 163 tys. 560 zł. W sumie przez cztery lata przeznaczy na realizację te go programu około 800 tys. zł.

Program polityki zdrowotnej został opracowany na podstawie programu prof. Sławomira Wołczyńskiego oraz lekarza Rafała Zyśka pn. „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Łodzi w latach 2016-2020" i zmodyfikowany do potrzeb miasta, czyli adekwatnie do liczby ludności i populacji par niepłodnych wymagających leczenia metodami IVF/ICSI oraz środków finansowych, które miasto postanowiło przeznaczyć na realizację tego programu.

OŚWIADCZENIE

WNIOSEK

 

powrót
  • 26
  • marca 2019Wtorek
Imieniny: Feliks, Emanuel, Emanuela, Teodor, Larysa
Pogoda:
  • 7oCTeraz
  • 3oCJutro
  • 6oCPojutrze
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej