W Centrum Pediatrii ruszył oddział dermatologiczny

Poleć znajomym
 

W Centrum Pediatrii ruszył oddział dermatologiczny

Uroczyście otwarto Oddział Dermatologii dla dzieci w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu sp. z o. o. 

Oddział został przeniesiony do Sosnowca z Katowickiego Centrum Onkologii w maju 2019 roku. Początkowo świadczenia dermatologiczne dla dzieci, w Centrum Pediatrii udzielane były na Oddziale Chirurgicznym dla Dzieci z Pododdziałem Dermatologicznym.

Po  kilkumiesięcznej przebudowie pomieszczeń znajdujących się na parterze budynku A w szpitalu powstał nowy Oddział Dermatologii z 12 łóżkami. Koszt powstania Oddziału Dermatologii dla dzieci wyniósł blisko 1,2 mln zł.  Kwota ta pokryła przebudowę pomieszczeń szpitala oraz zakup wyposażenia oddziału. Cześć aparatury medycznej została przeniesiona z Katowickiego Centrum Onkologii.

Stamtąd też wywodzą się lekarze i część personelu pielęgniarskiego nowego oddziału. Oddział Dermatologii dla dzieci w Sosnowcu jest jedynym takim oddziałem w województwie śląskim , a czwartym w Polsce (po Warszawie, Łodzi i Lublinie).  Dermatologia dziecięca różni się od tej dla dorosłych. Jest wiele schorzeń skóry, których leczenie ambulatoryjne jest trudne, lub wręcz niemożliwe – twardzina, łuszczyca, bielactwo. Choroby te wymagają stałej obserwacji i w razie potrzeby szybkiej zmiany leczenia. Cześć schorzeń dermatologicznych potrzebuje specyficznej i zaawansowanej diagnostyki, możliwej tylko w szpitalu.  Oferta dla pacjentów dermatologicznych obejmuje różne schorzenia i daje możliwość konsultacji u specjalistów z wielu dziedzin medycyny. Problemy skórne u dzieci są często powiązane z innymi chorobami – dzięki leczeniu w szpitalu w Klimontowie chorzy dermatologicznie będą korzystać z wiedzy specjalistów z zakresu chirurgii, reumatologii, psychiatrii czy gastroenterologii oraz pediatrii.

W uroczystości wziął udział m.in.: prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

powrót
  • 22
  • stycznia 2020Środa
Imieniny: Uriel, Anastazy, Dorian, Gaudencjusz, Gaudenty
Pogoda:
  • 0oCTeraz
  • 1oCJutro
  • 2oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej