Weź udział w badaniach spirometrycznych!

Poleć znajomym
 

Weź udział w badaniach spirometrycznych!

Dni Spirometrii organizowane są w ramach wieloletniej kampanii a hasłem tegorocznej akcji jest "Oddychaj czystym powietrzem". W Polsce dodajemy kolejne "Zatrzymaj astmę i Przewlekłe obturacyjne zapalenie płuc". Podobnie jak w poprzednich edycjach, organizatorzy chcą zwrócić uwagę na wpływ zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie zaznaczając, że „oddychanie czystym powietrzem przyczynia się do poprawy stanu zdrowia osób z alergią, astmą i POCHP”.

Obecnie na choroby obturacyjne płuc, choruje ponad 6.000.000 Polaków. Połowa chorych na astmę i 70% chorych na POCHP nie wie o swojej chorobie. Do tej pory, we wszystkich edycjach kampanii, przebadanych zostało ponad 56 000 osób. Spośród przebadanych, ponad 10 500 zostało skierowanych na dalszą diagnostykę w kierunku astmy lub POCHP (wynik spirometrii wskazywał, u nich obturację).
Fundacja "Unia Bracka" już po raz ósmy włącza się w obchody Dni Spirometrii zapraszając do skorzystania z bezpłatnych, przesiewowych badań spirometrycznych w wybranych Przychodniach Brackich. We wskazanych poniżej terminach, każdy będzie mógł skorzystać z badania. Nie jest wymagamy wcześniejszej rejestracji.
Nie traćmy czasu - wykonajmy spirometrię!

Sosnowiec

Przychodnia Bracka Kazimierz - Juliusz  poniedziałek, 7 października  9.00-13.00 ul. Ogrodowa 1
Przychodnia Bracka Porąbka – Klimontów   czwartek, 10 października   10.00-14.00 ul. Dmowskiego 6a

powrót
  • 30
  • maja 2020Sobota
Imieniny: Feliks, Ferdynand, Jan, Andronik, Sulimir
Pogoda:
  • 12oCTeraz
  • 10oCJutro
  • 16oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP