Nowa lokalizacja oddziałów Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego

Poleć znajomym
 

Nowa lokalizacja oddziałów Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego

Zmieniła się lokalizacja pierwszych oddziałów Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, które mieściły się przy ul. Szpitalnej , a od teraz znajdować się będą przy ul. Zegadłowicza 3.

Do nowej lokalizacji przeniesione zostały: Oddział Neurologii, Oddział Udarowy, Pracownie EEG, EMG oraz Pracownia Dopplerowska. Jest to początek zmian organizacyjnych, które zapowiedział niedawno Szpital i które są pierwszym etapem utworzenia Centralnego Szpitala Miejskiego.

Oddziału Neurologii tymczasowo znajduje się na I piętrze budynku przy ul. Zegadłowicza. Natomiast Oddział Udarowy zlokalizowano w nowoczesnych pomieszczeniach OIOMU na parterze budynku.

Z budynku przy ul. Szpitalnej przeniesione zostały także Pracownie EEG (Elektroencefalografia), EMG (Elektromiografia) oraz Pracownia Dopplerowska.

- Przeprowadzka to duże przedsięwzięcie dla szpitala, ale zmiany te umożliwią maksymalne wykorzystanie potencjału naszej placówki. Podział oddziałów na dwa budynki, który miał miejsce dotychczas, był utrudnieniem dla pacjentów i pracowników oraz wiązał się z wyższymi kosztami działalności. Budynek przy ul. Zegadłowicza daje szansę na zlokalizowanie oddziałów leczniczych w większym, nowocześniejszym budynku, wyposażonym w nowy, specjalistyczny sprzęt medyczny - wskazuje Dariusz Skłodowski, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego Sp. z o. o.

powrót
  • 5
  • sierpnia 2020Środa
Imieniny: Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz
Pogoda:
  • 22oCTeraz
  • 23oCJutro
  • 27oCPojutrze
Wybory Prezydenckie 2020
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP