Nocna i Świąteczna Opieka w Szpitalu Miejskim w Zagórzu

Poleć znajomym
 

Nocna i Świąteczna Opieka w Szpitalu Miejskim w Zagórzu

Przypominamy, że w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim w dzielnicy Zagórze przy ul. Szpitalnej 1 funkcjonuje Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna. Od poniedziałku do piątku w godz. od 18:00 do 8:00 rano oraz we wszystkie soboty, niedziele i święta w ciągu dnia i w nocy, w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia, fachowej pomocy udzielają zespoły medyczne, czuwając nad bezpieczeństwem mieszkańców.

- Średnio w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim przyjmowanych jest każdego dnia około 30- 40 pacjentów, a w weekendy nawet 70 osób. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią czas oczekiwania na poradę lekarska jest wydłużony i uzależniony od liczby pacjentów, którzy równocześnie zgłoszą się do przychodni. Dlatego czasem może to być 10 minut, a czasem nawet godzina. – mówi Aleksandra Śnieżek, Prezes OLK-MED Sp. z o.o., realizującego nocną i świąteczną opiekę zdrowotną w Sosnowieckim Szpitalu i dodaje: Personel Medyczny realizuje również wizyty domowe, tu czas oczekiwania na przyjazd lekarza to od 2 do 4 godzin i jest uzależniony od liczby pacjentów oraz ich stanu zdrowia.

Przypominamy, że Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna to usługa medyczna realizowana dla przypadków nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia się stanu zdrowia, świadczenia udzielane są w warunkach ambulatoryjnych, w domu pacjenta lub realizowane w formie teleporad. Zgodnie z wytycznymi NFZ z takiej pomocy można skorzystać, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia pacjenta, albo gdy istnieje zagrożenie istotnego uszczerbku zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy oraz gdy oczekiwanie na otwarcie przychodni lekarza rodzinnego może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia – wyjaśnia Aleksandra Śnieżek, Prezes OLK-MED Sp. z o.o.(żródło:Szpital Miejski w Sosnowcu.)

powrót
  • 23
  • października 2020Piątek
Imieniny: Seweryn, Giedymin, Małogost, Marlena, Ignacy
Pogoda:
  • 12oCTeraz
  • 12oCJutro
  • 13oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP