15 stycznia rozpoczęły się zapisy na szczepienia

Poleć znajomym
 

15 stycznia rozpoczęły się zapisy na szczepienia
15 stycznia rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób, które ukończyły 80 lat. Z kolei od 22 stycznia rejestrować będą mogły się osoby powyżej 70. roku życia.
 
25 stycznia rozpoczną się szczepienia przeciwko COVID-19 dla obu tych grup. W wyznaczonym dniu szczepienia należy się zgłosić z dowodem osobistym.
Jak się zarejestrować?
1️⃣. Zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień pod nr 989 samemu albo z pomocą osoby bliskiej. Do zapisu wystarczy także numer PESEL oraz nr telefonu komórkowego. Na podany numer zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
2️⃣. Zapisać się poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie głównej www.pacjent.gov.pl od 15 stycznia. Aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, trzeba posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie posiadamy - należy skontaktować się z infolinią pod nr 989. Niektóre banki, poprzez bankowość internetową, również udostępniają możliwość potwierdzenia tożsamości.
3️⃣. Skontaktować się z wybranym punktem szczepień. Do rejestracji potrzebny jest PESEL i kontaktowy numer telefonu komórkowego.
 
Informujemy również, że od poniedziałku 18 stycznia w naszym mieście działa specjalny telefon (515041807 w godz. 10.00-15.00) do umawiania transportu dla seniorów z orzeczoną niepełnosprawnością lub mających problem z poruszaniem się. 

INFORMACJA O WARUNKACH ORGANIZACJI TRANSPORTU DO PUNKTÓW SZCZEPIEŃ DLA MIESZKAŃCOM GMINY SOSNOWIEC

Warunkiem realizacji wniosku o transport z miejsca zamieszkania do punktu szczepień jest zgoda na przetwarzanie Państwa danych osobowych, które są niezbędne do jego realizacji.

Wszelkich informacji o możliwości organizacji transportu dla osób, które nie mogą udać się samodzielnie do punktu szczepień udzielamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 pod numerem telefonu  515 041 807 . Dowóz osób do punktów szczepień odbywa się według wyznaczonych przez Urząd Wojewódzki następujących zasad:

Osoby uprawnione do dowozu do punktów szczepień

osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N  lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami

osoby powyżej 70 roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień

w przypadku spełniania powyższych kryteriów prosimy o kontakt nie później niż dwie doby przed wyznaczonym terminem szczepienia 

Zadania transportowe jakie zostały nałożone na Gminę nie obejmują realizacji szczepień w miejscu zamieszkania pacjentów. Gmina jest zobowiązana do organizacji pomocy dla  mieszkańców w dotarciu do punktów szczepień.

 
 
 
powrót
  • 28
  • lutego 2021Niedziela
Imieniny: Ludomir, Roman, Falibog, Gaja, Makary
Pogoda:
  • 5oCTeraz
  • 4oCJutro
  • 6oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP