Od 15 stycznia ruszą zapisy na szczepienia dla grupy I

Poleć znajomym
 

Od 15 stycznia ruszą zapisy na szczepienia dla grupy I

Już od 15 stycznia 2021 roku ruszą telefoniczne zapisy do I etapu szczepień przeciw COVID-19. W Sosnowcu wytypowano 28 przychodni i punktów na terenie całego miasta, w których będzie można przyjąć szczepionkę

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien

Najpierw lekarz oceni nasz stan zdrowia.Dopiero po badaniu będziemy mogli przyjąć pierwszą dawkę szczepionki.  

W I grupie w kolejności znalazły się  – osoby starsze, nauczyciele, służby mundurowe, pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej i Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych ,służby mundurowe (Żołnierze Wojska Polskiego, Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Gminnej i Miejskiej, Stra ży Pożarnej, pracownicy TOPR i GOPR, którzy biorą udział w działaniach przeciwpandemicznych oraz odpowiadają za bezpieczeństwo narodowe),nauczycieli.

W pierwszym etapie szczepień skupiono się na osobach powyżej 60. roku życia, co podyktowane jest tym, że wraz z wiekiem zwiększa się ryzyko zgonu z powodu COVID-19. Największy odsetek zmarłych w wyniku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczy osób po 80 r.ż.

 

powrót
  • 17
  • stycznia 2021Niedziela
Imieniny: Antoni, Jan, Alba, Sulpicjusz, Rościsław
Pogoda:
  • -11oCTeraz
  • -10oCJutro
  • -1oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP