UWAGA! Zmiany w kursowaniu linii autobusowych 28, 622 i 815

Poleć znajomym
 

UWAGA! Zmiany w kursowaniu linii autobusowych 28, 622 i 815

Przebudowa ulicy Armii Krajowej wchodzi w kolejną fazę. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wykonawca całkowicie zamknie ulicę, związane jest to m.in. z przebudową mostu nad rzeką Bobrek. To oznacza wprowadzenie od poniedziałku 17 lipca czasowych zmian w przebiegach niektórych linii autobusowych komunikacji miejskiej, a także uruchomienie dodatkowego autobusu 622A.

Zmienią się trasy linii autobusowych 28, 622 i 815. Zostaną one skrócone do przystanku „Sosnowiec Kazimierz Górniczy Kopalnia”. Przystanek będzie jednocześnie przystankiem przesiadkowym który będzie obsługiwany przez dodatkowy autobus  622A.

Nowa linia będzie kursował co 30 minut (częściej w okresach szczytów komunikacyjnych) i będzie obsługiwała wszystkie przystanki których nie obejmą skrócone linie autobusowe. Kursy komunikacji zastępczej zostały zsynchronizowane z kursami linii 28, 622 i 815 w sposób najbardziej optymalny, tak aby zapewnić pasażerom jak najmniej uciążliwości związanych z przesiadką.

Pełen rozkład wszystkich autobusów dostępny jest na przystankach autobusowych oraz na www.kzkgop.com.pl. Za utrudnienia przepraszamy.

Rozkłady jazdy linii autobusowych po zmianach

28

622

622A

815

Mapa trasy w dużej rozdzielczości TUTAJ.

 

Autobusy komunikacji zastępczej – oznaczonej numerem 622A - będą kursowały na trasie od pętli przy kopalni w Kazimierzu Górniczym do pętli w Maczkach, ulicami: Główną, Kościuszkowców, w Dąbrowie Górniczej ulicami: Sosnowiecką, Łuszczaka, Szałasowizna i na powrót w Sosnowcu ulicami: Gałczyńskiego, Starzyńskiego, Armii Krajowej, Maczkowską, Leśną, Kolonia Leśna, Kolonia Wągródka, Skwerową, Maczkowską, Krakowską i Kościuszki. Trasa powrotna będzie przebiegała analogicznie. W kursach wariantowych, linia obsługiwała będzie rejon Starych Maczek.

Linia autobusowa nr 622A obsługiwać będzie wszystkie przystanki znajdujące się na trasie przejazdu. Obsługa przystanku „Sosnowiec Ostrowy Górnicze Pomnik” w kierunku Dąbrowy Górniczej, odbywać się będzie na ulicy Starzyńskiego, na stanowisku obsługiwanym do tej pory przez autobusy linii nr 815.Uruchomione zostaną również dodatkowe stanowiska przystanków:

 - „Sosnowiec Ostrowy Górnicze Rondo” w kierunku Dąbrowy Górniczej, na ulicy Maczkowskiej, w rejonie skrzyżowania z ulicą Armii Krajowej,

- „Sosnowiec Ostrowy Górnicze Niecała” - dla obu kierunków na ulicy Maczkowskiej, powyżej skrzyżowania z ulicą Niecałą.

Linia autobusowa nr 902N w parze kursów nocnych, od przystanku „Sosnowiec Kazimierz Górniczy Kopalnia”  kursować będzie objazdem, trasą linii autobusowej nr 622A.

 

Rozkłady jazdy linii autobusowych po zmianach

28

622

622A

815

powrót
  • 21
  • kwietnia 2018Sobota
Imieniny: Feliks, Addar, Anzelm, Drogomił, Apollo
Pogoda:
  • 9oCTeraz
  • 19oCJutro
  • 15oCPojutrze
Sosnowiec Dla Niepodległości
Walka ze smogiem
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2018/2019ŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej