Remont 3 Maja - Kolejne utrudnienia również dla komunikacji miejskiej

Poleć znajomym
 

Remont 3 Maja - Kolejne utrudnienia również dla komunikacji miejskiej

16 sierpnia zakończyła się pierwsza część przebudowy ulicy 3 Maja pod estakadą („ślimakiem”) w kierunku centrum Sosnowca. Dzień później prace przeniosły się na pas w kierunku Środuli. Również w tym przypadku kierowcy muszą się przygotować na objazdy i spore utrudnienia w ruchu. Prace potrwają do trzech tygodni.

Remont wiąże się również z częściowymi zmianami tras autobusów komunikacji miejskiej, które z przystanku Sosnowiec Dworzec PKP oraz Sosnowiec Urząd Miasta jadą na przystanek Sielec-Wawel. Na czas remontu  linie nr: 343555116160188220221690723935808815 i 902N kursować będą trasą objazdową, przez ul Mościckiego, Urbanowicz, Legionów, do włączenia z ul. Wawel. W związku z czym nastąpi wydłużenie czasu przejazdu i korekty rozkładów jazdy. Linie obsługiwać będą wszystkie przystanki znajdujące się na stałej trasie przejazdu.

 

Objazd dla kierowców jadących od strony Środuli na ul. Wawel:

- Dojazd przez centrum miasta niedostępny. Należy wjechać na wiadukt w ciągu ulicy Narutowicza/Staszica, skręcić w lewo, dojechać do skrzyżowania z ul. Wawel i skręcić w prawo, następnie jechać prosto. 

MAPKA W DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI

 

Objazd dla kierowców jadących od strony Środuli, ul 3 Maja:

- kierunek centrum miasta, dworzec PKP: bez objazdów.

- kierunek Pogoń, ul. Orla: bez objazdów.

- kierunek Urząd Miasta, ul. Mościckiego: Na wysokości skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Śmigielskiego trzeba zawrócić przejeżdżając przez tory tramwajowe i dojechać do skrzyżowania z ulicą Mościckiego.

MAPKA W DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI

 

Objazd dla kierowców jadących od strony dworca PKP w kierunku ul Wawel:

Na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Mościckiego należy skręcić w prawo, następnie skręcić w lewo w ul. Urbanowicz i dojechać do skrzyżowania z ul. Legionów. Później skręcić w lewo i dojechać do skrzyżowania z ul. Wawel.

MAPKA W DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI

 

 

Objazd dla kierowców jadących od strony Urząd Miasta, ul. Mościckiego:

- kierunek centrum miasta, dworzec PKP: Przed skrzyżowaniem z ulicą 3 Maja należy jechać pasem do jazdy kierunku przeciwnym. Po minięciu odcinka ul 3 Maja w kierunku Środuli oraz przystanku tramwajowego, należy skręcić w prawo i jechać w kierunku Środuli, następnie przejechać przez tory tramwajowe, później zawrócić za przystankami tramwajowymi na wysokości Parku Sieleckiego i dalej pojechać w kierunku dworca PKP.

- kierunek Pogoń, ul. Orla: Przed skrzyżowaniem z ulicą 3 Maja należy jechać pasem do jazdy kierunku przeciwnym. Po minięciu odcinka ul 3 Maja w kierunku Środuli oraz przystanku tramwajowego, należy skręcić w prawo i jechać w kierunku Środuli, następnie przejechać przez tory tramwajowe, później zawrócić za przystankami tramwajowymi na wysokości Parku Sieleckiego i pojechać do wjazdu na CWK „Ślimak”.

- kierunek Środula: Przed skrzyżowaniem z ulicą 3 Maja należy jechać pasem do jazdy kierunku przeciwnym. Po minięciu odcinka ul 3 Maja w kierunku Środuli oraz przystanku tramwajowego, należy skręcić w prawo i jechać w kierunku Środuli.

MAPKA W DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI

 

Objazd dla kierowców jadących od strony Urząd Miasta, ul. Mościckiego na ul. Wawel:

Dojazd przez ul. 3 Maja niedostępny. Jadąc ulicą Mościckiego od strony ul. Warszawskiej, należy skręcić w prawo w ul. Urbanowicz i dojechać do skrzyżowania z ul. Legionów. Później skręcić w lewo i dojechać do skrzyżowania z ul. Wawel.

MAPKA W DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI

 

Objazd dla kierowców zjeżdżających z CWK („Ślimak”, ul. Orla):

- kierunek centrum miasta, dworzec PKP: bez objazdów.

- kierunek Środula: po zjeździe z CWK należy pojechać w prawo, w kierunku  centrum miasta, następnie zawrócić na wysokości skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Śmigielskiego i jechać dalej ul. 3 Maja w kierunku Środuli.

- kierunek Urząd Miasta, ul. Mościckiego: po zjeździe z CWK należy pojechać w prawo, w kierunku  centrum miasta, następnie zawrócić na wysokości skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Śmigielskiego i dojechać do ul. Mościckiego.

MAPKA W DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI

 

Objazd dla kierowców jadących ulicą Parkową:

- kierunek centrum miasta, dworzec PKP: na skrzyżowaniu z ulicą 3 Maja należy skręcić w prawo i jechać w kierunku Środuli, następnie zawrócić za przystankami tramwajowymi na wysokości Parku Sieleckiego i dalej jechać w kierunku dworca PKP.

- kierunek Urząd Miasta, ul. Mościckiego: na skrzyżowaniu z ulicą 3 Maja należy skręcić w prawo i jechać w kierunku Środuli, następnie zawrócić za przystankami tramwajowymi na wysokości Parku Sieleckiego i jechać w kier. Centrum miasta. Na wysokości skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Śmigielskiego należy przejechać przez tory tramwajowe, następnie zawrócić i dojechać do skrzyżowania z ulicą Mościckiego.

- kierunek Środula: bez objazdów.

MAPKA W DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI

powrót
  • 23
  • maja 2018Środa
Imieniny: Dezydery, Iwona, Symeon, Michał, Emilia
Pogoda:
  • 23oCTeraz
  • 18oCJutro
  • 21oCPojutrze
Sosnowiec Dla Niepodległości
Walka ze smogiem
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2018/2019ŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej